10 مدل بهترین روفرشی 12 متری ایرانی 1402

بهترین روفرشی 12 متری هنگام قرار گرفتن روی فرش از آن مراقبت می کند و باعث می شود فرش برای مدت بیشتری تمیز بماند. این محصولات به ویژه در خانه هایی با حیوانات خانگی یا نوزادان مفید هستند.

امروزه محصولات زیادی در بازار وجود دارد که در طرح ها، اندازه ها و مواد مختلف تولید می شوند. به همین دلیل بسیاری از افراد هنگام خرید فرش با مشکل مواجه می شوند.

اما جای نگرانی نیست ما در این مطلب پرفروش ترین مدل های که کاربران زیادی آنها را خریداری کرده و رضایت داشته اند را لیست کرده ایم تا انتخاب راحتی داشته باشید همچنین نکات مهم برای خرید را ذکر کرده ایم.

روفرشی چیست؟

پارچه ای ضخیم و شبیه فرش است که برای محافظت از فرش در برابر نور مستقیم، ایجاد لکه و کثیفی که برای خانه های فرش شده مشکل ساز است، روی فرش انداخته می شود.

این مدل فرش 100% محصول ایرانی است که مهد تولید آن استان یزد با قدمتی بیش از 50 سال می باشد.در یزد بسیاری از مردم از صنایع دستی درآمد کسب می کنند که از جمله آنها می توان به روفرشی اشاره کرد.

در گذشته طرح های اولیه فرش ها چهار خانه پنبه ای بود که توسط دستگاه ماکوی بافته می شد و امروزه معمولاً فرش ها در طرح های متنوع و پیچیده ای بافته می شوند که برای بافت آن از دستگاه های راپیری مجهز به سیستم ژاکارد استفاده می شود.

روفرشی نه تنها در سراسر کشور مورد تقاضا است، بلکه در سایر کشورها نیز علاقه مندان زیادی دارد و به همین دلیل صادرات آن فعال است، انواع روفرشی در مدل ها و انواع مختلف به کشور های همسایه صادر میشود.

روفرشی ستاره زرین یزد مدل مخمل ابریشم کد SO7

بهترین مارک روفرشی 12 متری در بازار ایران

بهترین مارک روفرشی برای یک فضای 12 متری وابسته به ترکیبی از نیازهای شماست. اما در مورد روفرشی های با کیفیت و محبوب در بازار می توان به مارک های زیر اشاره کرد: سوپر گلشن ؛ سیمین ؛ ستاره زرین یزد ؛ زرباف ؛ نرم بافت

مهم است به عواملی مانند سلیقه شخصی، استفاده مورد نظر (مثلاً محل اتاق، پذیرایی یا محیط کار) و بودجه خود توجه کنید. همچنین، قبل از خرید هر محصولی، می توانید با مشاوره از فروشگاه های معتبر و بررسی نظرات و تجربیات مشتریان اطلاعات بیشتری کسب کنید.

بهترین مدل روفرشی 12 متری

نمی توان یک مدل را به طور دقیق بهترین مدل روفرشی 12 متری را در حال حاضر معرفی کنیم. با گذشت زمان، مدل ها و مارک های روفرشی ممکن است به روز شوند و محصولات جدید و با کیفیت تری عرضه شوند. اما برخی از محبوب ترین مدلها عبارت اند از: ستاره زرین یزد مدل مخمل ابریشم کد SO7؛ سوپر گلشن یزد کد 018.

بهترین راه برای انتخاب مدل روفرشی 12 متری، بررسی نیازها و فضای مورد استفاده شماست. در نظر داشته باشید که اندازه، جنس، رنگ و طرح روفرشی، همچنین ویژگی هایی مانند مقاومت در برابر سایش، آب گریزی و ضخامت، نیازهای شما را تحت تأثیر قرار می دهند.

برای انتخاب بهترین مدل، می توانید به فروشگاه های مختلف مراجعه کنید، نظرات و تجربیات مشتریان را بررسی کنید و با متخصصان مشورت کنید. همچنین، جستجوی آنلاین و مطالعه مقالات و بررسی های مستقل در مورد مدل ها و مارک های مختلف نیز می تواند به شما در انتخاب مناسب کمک کند.

قیمت روفرشی 12 متری چقدر است؟

قیمت روفرشی 12 متری می تواند متغیر باشد و به عوامل مختلفی بستگی دارد. این عوامل شامل مارک و مدل روفرشی، جنس و کیفیت مواد استفاده شده، طرح و الگوی روفرشی، محل خرید (فروشگاه محلی یا آنلاین) و سطح بازار است.

در بازار، قیمت روفرشی 12 متری ممکن است در محدوده قیمت های مختلف قرار بگیرد. به طور کلی، میزان قیمت روفرشی 12 متری ممکن است از چند صد هزار تومان تا چند میلیون تومان و حتی بیشتر متغیر باشد.

برای دستیابی به قیمت دقیق تر و بروزتر، بهتر است با فروشگاه های مختلف مراجعه کنید یا از وبسایت ها و منابع آنلاین استفاده کنید. همچنین، بررسی تخفیف ها و پیشنهادات ویژه فروشگاه ها نیز می تواند به شما در کاهش قیمت نهایی کمک کند.

لیست قیمت و خرید بهترین مدل های روفرشی 12 متری

1. رو فرشی نادر بافت یزد کد D-250

رو فرشی نادر بافت یزد کد D-250

مشخصات
نوع بافت: شانل ابریشم
جنس: پلی‌استر
شکل: مستطیل
قابلیت شست‌وشو
– قابلیت شست‌وشو با آب ۴۰ درجه و شامپو فرش
– روفرشی ۱۲متری – طرح فرش
– قابلیت استفاده از هر دو طرف

مشاهده قیمت و تصاویر این مدل

2. روفرشی زرباف یزد مدل بخارا

روفرشی زرباف یزد مدل بخارا

مشخصات
نوع بافت: مخمل و شانل
جنس: شانل
شکل: مستطیل
قابلیت شست‌وشو
– رنگ ثابت – کیفیت عالی – ریز بافت
– ضد الکتریسیته – ترکیب مخمل و ابریشم گونه – طرح بسیار شیک

مشاهده قیمت و تصاویر این مدل

3. روفرشی مدل سوپر گلشن مدل سیما کد 017T

بهترین روفرشی 12 متری

مشخصات
نوع بافت: مخمل و شانل
جنس: شانل
شکل: مستطیل
قابلیت شست‌وشو
این روفرشی زرک دار است و بسته بندی آن با نایلون است.

مشاهده قیمت و تصاویر این مدل

4. روفرشی نادرباف یزد مدل 250

روفرشی نادرباف یزد مدل 250

مشخصات
نوع بافت: دورنگ
جنس: پلی‌استر
شکل: مستطیل
قابلیت شست‌وشو

مشاهده قیمت و تصاویر این مدل

5. روفرشی ستاره زرین یزد کد TUS7

روفرشی ستاره زرین یزد کد TUS7

مشخصات
نوع بافت: شانل ابریشم
جنس: پلی‌استر شانل کوبلن
شکل: مستطیل
قابلیت شست‌وشو
– رنگ طوسی – کیفیت عالی – رنگ ثابت – ریز بافت
– ضد الکتریسیته – ترکیب مخمل شانل و ابریشم گونه
– طرح بسیار شیک

مشاهده قیمت و تصاویر این مدل

6. روفرشی ستاره زرین یزد مدل مخمل ابریشم کد SO7

روفرشی ستاره زرین یزد مدل مخمل ابریشم کد SO7

مشخصات
نوع بافت: ابریشم گونه
جنس: پلی‌استر – شانل
شکل: مستطیل
قابلیت شست‌وشو
– رنگ ثابت – کیفیت عالی – ریز بافت – ضد الکتریسیته
– ترکیب مخمل و ابریشم گونه – طرح بسیار شیک

مشاهده قیمت و تصاویر این مدل

7. روفرشی ستاره زرین یزد مدل مخمل ابریشم کد Z7

روفرشی ستاره زرین یزد مدل مخمل ابریشم کد Z7

مشخصات
نوع بافت: ابریشم گونه
جنس: پلی‌استر – شانل
شکل: مستطیل
قابلیت شست‌وشو
– رنگ ثابت – کیفیت عالی – ریز بافت – ضد الکتریسیته
– ترکیب مخمل و ابریشم گونه – طرح بسیار شیک

مشاهده قیمت و تصاویر این مدل

8. روفرشی سوپر گلشن یزد کد 018

روفرشی سوپر گلشن یزد کد 018

مشخصات
نوع بافت: ابریشم گونه
جنس: پلی‌استر
شکل: مستطیل
قابلیت شست‌وشو

مشاهده قیمت و تصاویر این مدل

9. روفرشی مدل 9021

روفرشی مدل 9021

مشخصات
نوع بافت: مخمل و شانل
شکل: مستطیل
قابلیت شست‌وشو

مشاهده قیمت و تصاویر این مدل

راهنمای خرید روفرشی

تعیین بودجه

مهم ترین نکته ای که باید قبل از خرید فرش در نظر بگیرید بودجه و توانایی مالی شماست. شما باید در نظر بگیرید که چقدر می خواهید برای خرید خود هزینه کنید، عاملی که باعث می شود بسیاری از گزینه های دیگر به راحتی فیلتر شوند.

اگر بودجه زیادی دارید، طرح های شیک و مجلل تری را انتخاب کنید تا زیبایی خاصی به طراحی خانه خود ببخشید.

جنس روفرشی

مهمترین فاکتوری که باید به آن توجه کنید جنس فرش است زیرا ماندگاری محصول به جنس آن بستگی دارد. امروزه فرش به صورت پلی استر، مخمل و ابریشم تولید می شود. شما می توانید با توجه به سلیقه و بودجه خود یکی از آنها را انتخاب کنید.

پارچه های پلی استر سبک تر هستند و به راحتی شسته می شوند. الگوهای ابریشم با استفاده از الیاف ابریشم مصنوعی ساخته می شوند. این محصولات زیبایی و شفافیت بالایی دارند و برای افرادی که به پرز فرش حساس هستند بهترین گزینه است.

روفرشی مخملی بافتی متراکم دارد و با قرار گرفتن روی فرش از آن در برابر نور خورشید، آب، غذا و … محافظت می کند. اگر ضخامت روفرشی برایتان مهم نیست خرید این محصول را به شما پیشنهاد می کنیم.

اندازه روفرشی

روفرشی 12 متری

بعد از انتخاب متریال فرش، فاکتور مهم بعدی ابعاد و اندازه محصولی است که می خواهید بخرید. فرش ها نیز مانند فرش در سایزهای 3 متر، 6 متر، 9 متر و 12 متر تولید می شوند.

محبوب ترین ابعاد

  • روفرشی کشدار 6 متری
  • روفرشی کشدار ۹متری
  • روفرشی کشدار ۱۲ متری

بنابراین باید این محصولات را با توجه به سایز فرش خریداری کنید. برای اینکه فرش کاملا روی فرش ثابت شود و جلوه زیبایی داشته باشد باید ابعاد آن مناسب باشد.

شستشوی آسان

امکان شستشوی آسان یکی از عوامل مهمی است که باید به آن توجه کنید. از آنجایی که فرش باید از فرش های سنتی، مدرن و قدیمی شما در برابر آب، غذا و غیره محافظت کند، باید به راحتی شسته شود.

بنابراین بهتر است محصولی را انتخاب کنید که به راحتی با آب یا شامپو فرش تمیز شود.

همانطور که می دانید آب فرش یا فرش را سنگین می کند، بنابراین قبل از خرید روفرشی به وزن آن توجه کنید تا هنگام شستشو زیاد سنگین نشود.

کیفیت بافت

بافت فرش در کیفیت و دوام آن تاثیر زیادی دارد. همانطور که چند صد شانه بودن اهمیت دارد، نوع بافت روفرشی نیز اهمیت دارد.

بنابراین بهتر است محصولاتی را انتخاب کنید که گره‌های زیادی داشته باشند. این محصولات ماندگاری بیشتری دارند. همیشه قبل از خرید محصول را بررسی کنید تا مطمئن شوید که خراش یا پارگی ندارد.

رنگ و طراحی

خوشبختانه مدل های موجود در بازار دارای طرح ها و رنگ های متنوعی هستند. بنابراین می توانید رنگ و طرح مورد نظر را با توجه به سلیقه خود انتخاب کنید

نکته ای که در انتخاب رنگ و طرح باید به آن توجه کنید این است که چقدر با سایر وسایل منزل هماهنگ می شود.

در واقع بهتر است فرشی را انتخاب کنید که رنگ آن با بقیه قسمت های خانه هماهنگ باشد. در این صورت فضای خانه جلوه زیبایی شناسی بیشتری خواهد داشت.

حفظ و نگهداری

به طور کلی روفرشی ها از پارچه های محکمی ساخته می شوند که معمولا دوام بالایی دارند. اما اگر می‌خواهید عمر طولانی‌تری داشته باشید، بهتر است آن‌ها را روزانه و هفته‌ای یک‌بار تمیز کنید تا گرد و غباری که روی آن‌ها جمع‌شده پاک شود.

البته توجه به این نکته ضروری است که برای استفاده از روفرشی شسته شده باید صبر کنید تا خشک شود؛ زیرا روفرشی های خیس توانایی قوی در جذب باکتری دارند.

روفرشی محصولی عالی برای جلوگیری از آسیب دیدن فرش است. اگر می خواهید فرش شما همیشه سالم باشد، به فرشی با کیفیت نیاز دارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *