راهنمای خرید و انتخاب لوستر زیبا برای اتاق خواب

انتخاب لوستر اتاق خواب: یکی از مهم ترین قسمت های خانه اتاق خواب است. زیرا پس از یک روز پرمشغله، تنها چیزی که به دنبال آن هستید و می تواند به شما آرامش دهد اتاق خواب است.

یکی از وسایلی که می توان از آن به عنوان وسیله تزیینی استفاده کرد، می توانید از آن به عنوان چراغ نیز برای تامین نور اتاق استفاده کنید. برای تزیین دیوار اتاق دیواری شیک و زیبا برای خانه خود طراحی کنید می توانید با یک لوستر زیبا سقف اتاق خواب خود را شیک و زیبا کنید.

برای اینکه بتوانید به راحتی در اتاق استراحت کنید، نورپردازی باید مناسب باشد و زیاد روشن نباشد، بنابراین در هنگام خرید لوستر فقط به ظاهر نگاه نکنید، بلکه به اندازه و تعداد چراغ های لوستر نیز توجه کنید. در ادامه عوامل بیشتری برای خرید لوستر برای اتاق خواب بررسی میکنیم

ضرورت خرید لوستر اتاق خواب

به طور کلی در اتاق خواب ها، چراغ های رومیزی از مبلمان اتاق خواب اهمیت بیشتری دارند، زیرا معتقدند تنها با نور چراغ رومیزی یک مکان سرگرم کننده ایجاد می شود. نور و روشنایی این لامپ ها برای مطالعه و این گونه فعالیت ها کافی است.

در حالی که نمی توان زیبایی و جلوه های منحصر به فرد ایجاد شده توسط چراغ های رومیزی را نادیده گرفت، اما باید بگوییم که اگر می خواهید اتاق خواب شما از نظر زیبایی و نکات تزئینی کامل باشد، باید به فکر خرید لوستر اتاق خواب باشید.

این محصولات کمک می کند تا اتاق شما با نورپردازی زیباترتر باشد و نور کافی برای انواع فعالیت ها داشته باشد. برای یافتن مدل منحصر به فرد خود، انواع ایده ها و سبک های خواب را دنبال کنید تا سبک مورد علاقه خود را در برنامه ریزی و انتخاب لوستر بیابید.

همانطور که از رنگ های مختلف الهام می گیرد، عواملی مانند اندازه لوستر، آویزان بودن و…. را در نظر داشته باشید.

انواع لوستر برای اتاق خواب

انواع لوستر برای اتاق خواب

اتاق خواب برای استراحت، ساختن، مطالعه و غیره استفاده می شود. بنابراین، نور موجود در آن نباید بیش از حد گسترده و مستقیم در جو باشد. آینه ها اغلب در اتاق ها یافت می شوند. بنابراین شما یک ابزار نورپردازی شگفت انگیز برای کار خود دارید. باید لوسترها و لامپ های اتاق خواب را انتخاب کنید که آینه را منعکس می کند و فضا را روشن تر و بازتر می کند.

حباب با کلاهک سر پایین

اگر شما در اتاق نه تنها می خوابید و برای کار و مطالعه نیز از آن استفاده می کنید، بهتر است لوسترهایی با حباب و کلاهک سر پایین بخرید. در این صورت نور کافی خواهید داشت.

کلاهک سر بالا

اگر اتاق شما با نام خود مطابقت دارد و فقط برای خواب و استراحت استفاده می شود، بهتر است از لوسترهای با کلاهک سر بالا استفاده کنید تا نور به سقف متمرکز شود و نور مستقیم و غیرمستقیم روی تخت نتابد. در این صورت می توانید از لامپ ها یا دیوارکوب ها برای مطالعه در شب استفاده کنید و از هالوژن ها و لامپ هایی که در بالای میز آرایش قرار گرفته اند برای رفع کمبود نور استفاده کنید.

راهنمای انتخاب لوستر برای اتاق خواب

راهنمای انتخاب لوستر برای اتاق خواب

نورپردازی اولیه یکی از عوامل مهم و تاثیرگذار در دکوراسیون هر فضا با هر عملکردی است که می تواند احساس آرامش و امنیت را به شما القا کند. به عنوان مثال با نورپردازی مناسب و استفاده از آباژور اتاق خواب، مدل چراغ خواب، لوسترهای کریستالی سقفی و یا موارد مشابه دیگر می توانید آرامشی را در اتاقی ایجاد کنید که پس از یک روز کاری سخت به آرامش برسید.

امروزه انواع مختلفی از لوستر اتاق خواب وجود دارد که اقلامی مانند لوستر اتاق کودک، لوستر اتاق نوجوان، لوستر اتاق خواب پسرانه، لوستر اتاق خواب دخترانه و… وجود دارد که هر کدام به نوعی می توانند به زیبایی طراحی اتاق خواب بیفزایند.

انتخاب لوستر اتاق خواب

اتاق خواب کوچک

اگر اتاق خواب کوچکی دارید و لوسترهای سبک لهستانی را دوست دارید، سبک های ما برای دکور کلاسیک و حتی دکوراسیون یکپارچه مناسب است. همچنین می توان از آن به سبک روستیک و سنتی استفاده کرد زیرا شکل منحصر به فردی مانند لامپ دارد. بله. جنس این لوستر ضد آب است که زیبایی این لوستر را دو چندان می کند.

اتاق خواب کم نور

اگر می خواهید نور بیشتری در فضای خود داشته باشید اما فضا برای استفاده از لوسترهای بزرگ چند شعله ای بزرگ نیست، این مدل را به دلیل قرار گرفتن حباب آن معرفی می کنیم که علاوه بر زیبایی، نور کافی را نیز در اختیار محیط شما قرار می دهد. این لوستر را برای اتاق هایی با دکور سنتی و باکیفیت مناسب کند.

دکوراسیون چوبی

افراد زیادی هستند که اتاق خوابشان با چوب تزیین شده است و چیزی که این افراد دوست دارند انتخاب یک لوستر چوبی برای اتاقشان است.

این لوستر به دلیل چوبی که دارند نسبت به مدل های دیگر که دارای شومینه ای شبیه به فانوس هستند کمی سنگین تر است که حمل و نصب این مدل از لوسترها را آسان می کند.

شاید فکر کنید که این لوسترها حباب تیره ای دارند و نور کافی به سطح نمی دهند اما در واقعیت اینطور نیست زیرا با حباب هایی رو به پایین مشکل حل می شود.

سبک های مدرن

امروزه بسیاری از افراد به سبک های مدرن و مینیمال علاقه دارند و از این سبک ها برای ایجاد اتاق و فضاهای خود استفاده می کنند. اگر اتاق خواب مدرن دارید، می توانید از لوسترهای ساخته شده با چراغ های LED استفاده کنید.

آشنایی با انواع لوستر اتاق خواب

انواع لوستر اتاق خواب

می توانید از انواع چراغ های آویز اتاق خواب استفاده کنید. البته قبل از اینکه به انواع چراغ های آویز اتاق خواب نگاهی بیندازید، بهتر است قبل از خرید دستگاه های مشابه انتظارات خود را بیان کنید. بنابراین می توانید تصمیم درستی بگیرید.

لوستر دیواری

یکی از پرکاربردترین مدل های لوستر در اتاق خواب دیوارکوب است. مسلما اگر سقف کوتاهی دارید و نمی خواهید فضا را به هم بزنید، از لوستر روی دیوار اتاق خواب استفاده کنید. همچنین می توانید لوسترهایی از این نوع را به دیوار آویزان کرده و به عنوان چراغ خواب بالای سر تخت قرار دهید.

مرکز اتاق خواب

استفاده از چراغ آویز قرار گرفته در مرکز اتاق خواب می تواند نور فضای اتاق خواب را به خوبی منعکس کند و نور را تا حدودی برای شما دو چندان کند. بنابراین اگر اتاق خواب کم نوری دارید، این نوع لوستر می تواند به شما کمک زیادی کند.

لوستر دو قلو

اگر فضای زیادی دارید و میخواهید مرزهای اتاق را مشخص کنید، یک لوستر دوتایی می تواند به شما کمک کند. برای اطمینان از روشن بودن مناطق و نور یکسان در کل اتاق، می توانید از چراغ های آویز دوتایی استفاده کنید.

کنار تخت

یک لوستر کنار تخت مطمئنا اتاق خواب شما را مجلل جلوه می دهد. از آنجایی که قرار است سر تخت آویزان شود، می تواند حدود 20 سانت از تخت فاصله داشته باشد، به طور کلی می توان از این نوع لوستر برای لوستر بالای تخت و لوستر بالای میز استفاده کرد.

انتخاب رنگ لوستر اتاق خواب

انتخاب رنگ لوستر اتاق خواب

رنگ یکی از عناصر تاثیرگذار با هر عملکردی در هر فضایی است. رنگ جزئیات فضا (مبلمان، اکسسوری، دکوراسیون و…) نیز بر کل فضا تاثیر می گذارد، بنابراین رنگ نور آویز مدرن اتاق خواب نیز اهمیت می یابد. به عنوان مثال، اگر اتاق خواب کوچکی دارید، از یک لوستر سفید مدرن استفاده کنید. یا اگر به دنبال یک لوستر برای اتاق نوجوان یا جوان می گردید، یک لوستر برای اتاق خواب نوجوانان تهیه کنید.

رنگ چراغ و روشنایی

انتخاب رنگ چراغ و روشنایی مکان نیز در تزیین محیط بسیار مهم است. حتما از نور خورشید و مهتاب با هم استفاده کنید تا مطمئن شوید که یک نوع لوستر به چشم شما آسیب نمی زند و رنگ دکوراسیون منزل شما تحت تاثیر قرار نمی گیرد. در کل سعی کنید نور ملایم و یکنواختی به اتاق بدهید.

اندازه لوستر

ابعاد و اندازه لوستر در فضا بسیار کاربردی است. اگر اتاق کوچکی دارید، به جای آن یک لوستر اتاق خواب کوچک انتخاب کنید! اگر اتاق خواب بلندی دارید، یک لوستر بلند بخرید.

هارمونی با سبک اتاق

طراحی فضا نکته دیگری است که در خرید لوستر دیوار اتاق خواب باید به آن توجه کرد. برای مثال اگر خانه ای با سبک مدرن دارید از لوسترهای مدرن استفاده کنید. و اگر به دنبال یک لوستر برای اتاق دخترانه هستید، سبک های فانتزیه انتخاب بسیار خوبی خواهد بود.

البته سلیقه و نظر صاحب اتاق خواب را جویا شوید. اتاق خواب فضایی خصوصی است که صاحب اتاق باید در آن آرامش داشته باشد و اگر در عوض دکوراسیون و مبلمان طبق سلیقه او خریداری نشود، آرامش ندارد. برای مثال اگر به دنبال لوستر در اتاق عروس هستید، حتما نظر عروس و داماد را بپرسید و طبق نظر آنها یک لوستر بخرید.

سخن پایانی

در این مقاله به نکات مهم برای خرید لوستر اتاق خواب پرداختیم که به شما در خرید بهترین لوستر اتاق خواب جدید کمک می کند.

فراموش نکنید که نور حفاظ حس مثبت و خوشایندی را در فضا ایجاد می کند و در مقابل کمبود آن منجر به زبری و استرس زندگی می شود.

پس سعی کنید برای تمام فضاهای خانه از جمله اتاق خواب نورپردازی خوبی داشته باشید تا زیبایی و ظرافت دکوراسیون منزل بیشتر شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *