راهنمای خرید بهترین مدل لوستر برای هال و پذیرایی

انتخاب لوستر برای پذیرایی: از آنجایی که لوستر پذیرایی در مرکز سالن قرار می گیرد، در دیدرس مهمانان است و به همین دلیل انتخاب لوستر مناسب برای پذیرایی، دکوراسیون منزل شما را تغییر می دهد. از سوی دیگر، توجه به نوع لوستر پذیرایی و بسته به آن، کمیت و وسیله انتقال نور آن، می تواند بر جذابیت لوازم خانگی تأثیر بگذارد.

در نتیجه، قبل از خرید هر نوع مبلمان موجود در حال پذیرایی، حتماً طراحی مبلمان را در نظر بگیرید. در خرید لوستر پذیرایی علاوه بر تزیینات باید به موارد مهم دیگری نیز توجه کرد که در ادامه به آنها میپردازیم.

انواع لوستر برای پذیرایی

انواع لوستر برای پذیرایی

لوستر لاله

این نوع لوسترها برای مکان هایی با دکور سنتی مناسب هستند. اغلب روی لاله ها طرح هایی با دست نقاشی می شود و این طرح ها در پخش نور تاثیر مثبتی دارند. لوسترهای لاله اغلب سنگین تر و فشرده تر هستند. قیمت این نوع لوسترها معمولا از سطح متوسط ​​به بالا تعریف می شود. لوسترهای لاله از مواد مختلفی مانند: مس، برنج، نقره یا روکش طلا ساخته می شوند.

لوستر کریستالی:

پرده های کریستالی برای تزئین خانه های قدیمی مناسب هستند. این لوسترها به اندازه مدل لاله بزرگ و سنگین هستند و برای سقف های بلند و فضاهای بزرگ مناسب هستند. کریستال ها تاثیر خوبی روی نور دارند اما اگر گرد و غبار بنشیند و تمیز نباشد یا کریستالی که برای ساخت لوستر استفاده می شود کاذب و کدر باشد نور مرئی خنک تر می شود.

لوستر کلاهک‌ دار:

لوسترهایی که هر شاخه از لامپ با یک کلاه به عنوان سایه یک لامپ کوچک پوشیده شده است، مناسب ترین سبک کلاسیک هستند. این سبک که نور را نرم می کند و از پخش مستقیم نور جلوگیری می کند، آن را زیباتر و چشم نوازتر می کند.

اگر می خواهید سراغ این نوع لوسترها بروید اما از طرفی نور بیشتری را ترجیح می دهید، باید دقت کنید که از لوازم نورپردازی مانند هالوژن و دیوارکوب و … استفاده کنید.

راهنمای انتخاب لوستر برای پذیرایی

راهنمای انتخاب لوستر برای پذیرایی

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که به محض ورود به خانه، اولین پرده ای که از خانه می بیند لوستر خانه است. در واقع این یک پدیده طبیعی است و لوستر پذیرایی یکی از ارکان اصلی تالار پذیرایی به حساب می آید و در دکوراسیون داخلی اهمیت زیادی دارد.

از لوستر های کلاسیک تا سبک های مدرن تر تا تخت‌ها، صندلی‌های چوبی و معماری مدرن، ماجراجویی‌های زیادی در قسمت پذیرش وجود دارد. لوسترهای پذیرایی در تامین روشنایی منزل موثر بوده و به دکوراسیون سالن توجه ویژه ای دارد.

اما بیایید به این نکته رسیدم که هنگام خرید انواع لوستر برای پذیرایی به چه نکاتی توجه کنیم؟ در این مقاله سعی داریم داستانی کوچک به عنوان راهنمای خرید لوستر برای پذیرایی به شما ارائه دهیم.

بودجه برای خرید لوستر پذیرایی

عوامل متعددی در قیمت لوستر پذیرایی دخیل هستند که منجر به قیمت های متفاوت می شود. مواد مورد استفاده در فلزات، ابزار فلزی، اندازه، جزئیات، طرح ها و … از جمله موادی هستند که با هزینه های هستند که قیمت نهایی را تعیین میکنند.

اندازه لوستر پذیرایی

توجه به اندازه لوستر پذیرایی

اندازه لوستر پذیرایی یکی از اولین مواردی است که باید در نظر بگیرید. برخی تصور می کنند که سایز بزرگ لوستر پذیرایی، جلب توجه می کند، اما این اشتباه است.

باید اندازه لوستر سالن و اندازه پذیرایی را در نظر بگیرید. یک لوستر بزرگ پذیرایی در یک اتاق نشیمن کوچک توجه و هماهنگی خانه را منحرف می کند و اتاق غذاخوری شما را خسته کننده تر می کند.

توصیه ما به شما همراهان سایت اسپیتا خرید لوستر را برای یک پذیرایی کوچک، ساده و کوچک باشد. با گسترش فضای سالن، دست شما برای انتخاب لوستر های بزرگتر باز میشود.

ابعاد لوستر معمولا 8 تا 12 درصد فضای خانه را پوشش می دهد. البته این ابعاد تقریبی بوده و بسته به مدل لوستر پذیرایی متفاوت است. شمع های قدیمی پذیرایی به دلیل کمیتشان فضای بیشتری را اشغال می کنند. پس در هنگام خرید به طول، عرض و ارتفاع لوستر پذیرایی دقت کنید.

ارتفاع سقف پذیرایی

ارتفاع سقف پذیرایی

ارتفاع در نظر گرفته شده برای نصب لوستر پذیرایی بستگی به سایز لوستر پذیرایی دارد. یک قانون کلی برای قرار دادن لوستر وجود دارد که می گوید در ارتفاع 30 سانتی متری باید فاصله 6 تا 7 سانتی متری از سقف را به عنوان لوستر در نظر گرفت.

از طرفی در قسمت لوستر پذیرایی توجه داشته باشید که لوستر در مرکز فضا قرار دارد و نور به تمام قسمت های پذیرایی می رسد. اگر نور لوستر کل پذیرایی را نمی پوشاند می توانید از لوستر دیواری در سالن نیز به عنوان یکی از راه های افزایش روشنایی استفاده کنید.

طراحی ظاهری و سبک لوستر پذیرایی

لوستر های پذیرایی قدیمی، مدرن و…. با برندهای معروف رنگ های لوستر که موید سبک دکور شماست. اگر فضای سالن بلند و زیبا باشد، لوستر بلند یکی از بهترین گزینه هاست. در این خانواده می توانید روی لوسترهای کریستالی حساب ویژه ای باز کنید.

اما اگر فضای پذیرایی کوچک و ساده است، یک لوستر پذیرایی مدرن بهترین گزینه است. سیستم پذیرایی جدید با طراحی ساده و منحصر به فرد، اتحاد خوبی با سالن ایجاد کرده و ارزشی مضاعف در طراحی تالار به حساب می آید.

سبک لوستر برای دکوراسیون داخلی

سبک لوستر برای دکوراسیون داخلی

همانطور که می دانید استفاده و موقعیت لوستر نه تنها جنبه نورپردازی را افزایش می دهد، بلکه لوستر از نظر ظاهری به محیط خانه نیز توجه ویژه ای دارد.

اما حواستان باشد که نور علاوه بر کارکردی که دارد تاثیر بسیاری از عناصر تزیینی خاص را دارد و وجود نور کافی در طبیعت زیبایی دکوراسیون را برجسته می کند.

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که برای طراحی خود هزینه زیادی کرده اید، اما آنطور که می خواهید پیش نیامده است. حتما به میزان نور موجود در جو توجه کرده اید و متوجه شده اید که نور محیط کافی نیست. .

در زیر انواع تزیینات و لوسترهای مناسب آنها را به شما نشان می دهیم.با توجه به دکوراسیون مورد علاقه خود در منزل، بهتر است سبکی را انتخاب کنید که متناسب با سایر عناصر دکوری شما باشد.

سبک دکوراسیون کلاسیک

در این دکوراسیون، صندلی های قدیمی همراه با پرده های مخمل بلند به طور گسترده ای استفاده می شود. این نوع سبک برای خانه هایی با سقف بلند و سالن های بزرگ مناسب است. لوستری که در سبک قدیمی استفاده می شود می تواند لوستر ویکتوریایی و همچنین کریستال تاپ یا شاخه ای باشد.

بسیاری از زرق و برق برای سبک دکوراسیون کلاسیک استفاده می شود. گران بودن و قدیمی بودن از ویژگی های این ژانر است. بوفه های بزرگتر با کریستال های گران قیمت نیز در سیستم های قدیمی استفاده می شوند. همچنین می توانید از قطعات برنجی استفاده کنید.

سبک دکوراسیون مدرن

برخلاف سبک قدیمی، در ترندهای مدرن، توجه کمی به اقلام لوکس می شود. در این سبک به دنبال زیبایی نباشید زیرا سادگی یک مفهوم اصلی در دکوراسیون مدرن است.

در سبک مدرن بیشتر از رنگ های روشن و نود استفاده می شود. روشنایی در سبک مدرن یکی از عناصر پایه می باشد. در سبک مدرن می توان از لوسترهای مدرن ، کلاسیک (ولی با کریستال های رنگی) و لامپ ها بهره برد

سبک دکوراسیون ویکتوریایی

سبک دکوراسیون ویکتوریایی

این سبک دکوراسیون بسیار شبیه به سبک کلاسیک است که در آن از کاغذ دیواری تیره و مبلمان آنتیک و سلطنتی استفاده می کنند. لوستری که مناسب این سبک باشد، لوستر ویکتوریا است.

سبک دکوراسیون روستیک

سبک روستیک با الهام از طبیعت. در این سبک عناصر طبیعی مانند سنگ و چوب حرف اول را می زند. در این سبک مانند سایر عناصر، عناصر طبیعی مانند چوب و فلز برای لوستر ترجیح داده می شود. در دکور روستیک، لوسترها در دو حالت موجود هستند: یا طراحی آنها الهام گرفته از طبیعت است، یا از شاخه درخت یا سنگ، شاخ، چوب ساخته شده است.

سبک دکوراسیون هنری

از نظر سبک هنری می توان آن را به خوبی با انواع رنگ های شاد و زنده و بدون محدودیت هماهنگ کرد. این سبک را می توان با دکور کلاسیک برای محیطی پر زرق و برق ترکیب کرد، می توان از لوسترهای هنری مدرن یا حتی آویزهای ادیسونی در این سبک استفاده کرد.

سبک دکوراسیون مونو کروم

در سبک مونوکروم معمولا فقط از پرده های یک رنگ و ساده و نازک استفاده می شود. نورپردازی در این سبک بسیار مهم است و لوسترهای کاربردی در این سبک معمولا لوسترهای مدرن یا لوسترهایی با تم ساده هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *