بهترین ساندبار در ایران (مارک برتر 20 مدل 2023)

ساندبار یک جعبه حاوی چندین بلندگو است که در زیر صفحه تلویزیون قرار می گیرند تا تجربه فیلم خانگی شما را افزایش دهند. بسیاری از آنها را نمی توان برای ارائه همان کیفیت صدا با چند بلندگوی خاص تنظیم کرد، اما بسیاری از آنها به اندازه کافی به صدای متوسط نزدیک هستند.

به علاوه، فضای کمتری را اشغال می کنند و گزینه های متعددی برای بودجه های مختلف دارند. تنظیم صدای فراگیر راحت از مجموعه ای از بلندگوها استفاده می کند که با دقت در اطراف اتاق قرار داده شده اند.

آنها معمولاً از پنج بلندگو و یک ساب ووفر (5.1) یا هفت بلندگو و یک ساب ووفر (7.1) تشکیل شده اند. ساندبارها برای بازتولید این تجربه در بسته بندی بسیار کوچکتر طراحی شده اند که مستقیماً به تلویزیون کابلی شما متصل می شود. اما در حالی که آنها ادعا می کنند صدای فراگیر واقعی را ارائه می دهند، بهتر است به آنها به عنوان جایگزینی برای سیستم های سنتی 5.1 / 7.1 نگاه کنیم تا جایگزینی مستقیم.

صدایی که اساساً تأثیر صدای فراگیر را تقلید می کند، به خصوص وقتی صحبت از کانال های عقب (بلندگوهای عقب) می شود. فناوری مورد استفاده در ساندبار صدا را در اطراف اتاق شما پخش می کند (به نام شکل دهی پرتو) یا از سیگنال هایی استفاده می کند تا ما را فریب دهد تا بگوییم صدا از یک موقعیت خاص می آید (به نام HRTF).

انواع ساندبار

شما می توانید این سیستم صوتی را بر اساس فاکتورهای مختلفی مانند تعداد کانال، ظاهر و AMA طبقه بندی کنید، اما دسته بندی نوارها بر اساس ساختار آنها مهم ترین دسته بندی برای این سیستم صوتی است. از این نظر تسمه های ساینده به دو دسته تقسیم می شوند که در ادامه به آنها می پردازیم.

ساندبار Passive

در این ساندبار در ساختار داخلی آن فقط از بلندگو استفاده شده است، از آمپلی فایر استفاده نشده است. البته در نوع (غیرفعال) از بلندگوهای با کیفیت بالاتری استفاده می شود که هزینه تولید آنها را افزایش می دهد.

در صورت انتخاب این نوع ساندبار باید به سایر اجزای سیستم صوتی ایده آل از جمله آمپلی فایر توجه داشته باشید که باید به صورت جداگانه عرضه شده و به ساندبار متصل شود. نتیجه اتصالات بیشتر و در نهایت کابل های بیشتر است که برای بسیاری از افراد آزاردهنده است.

ساندبار Active

ساختار داخلی این ساندبار برخلاف نسخه (پسیو) از تقویت کننده استفاده می کند و نیازی به افزودن جداگانه این تقویت کننده صدا نیست. این عامل باعث می شود که سیستم صوتی به اتصالات کمتری نیاز داشته باشد و در نتیجه ظاهر بهتری داشته باشد.

Active همچنین از یک پردازنده برای جداسازی صدای تولید شده توسط هر بلندگو در سیستم استفاده می کند تا شنوندگان تجربه بهتری از میزان پویایی صدا داشته باشند.

بهترین ساندبار از مارک های خوب در ایران

راهنمای خرید اینترنتی ساندبار

کنترل ساندبار

اکثر مدلها دارای کنترل از راه دور هستند، اما برخی از مردم شلوغی و شلوغی داشتن چندین ریموت را دوست ندارند. برای حل این مشکل می توانید ریموت کنترل تلویزیون را طوری برنامه ریزی کنید که بتوانید نوار صوتی را نیز کنترل کنید. البته این تنها در صورتی می تواند اتفاق بیفتد که تلویزیون هم سازگار باشند.

بسیاری از ساندبار ها نیز اپلیکیشن خاصی دارند که می توانید آن را بر روی تبلت یا گوشی خود نصب کرده و به عنوان ساندبار کنترل از راه دور استفاده کنید. اگر ساندبار شما دارای ویژگی ها و قابلیت های زیادی است، احتمالاً بهتر است از کنترل از راه دور یا برنامه آن استفاده کنید.

ساب ووفر

ساب ووفر وظیفه بازتولید صداهای بم را بر عهده دارد. یک ساب ووفر قدرتمند جذابیت خاصی به صدای خروجی می بخشد. برخی از کیسه های شن یک ساب ووفر جداگانه دارند که معمولاً بی سیم است و باید روشن شود. اما برخی از ساندبار یک ساب ووفر داخلی نیز دارند که باعث صرفه جویی در فضا می شود.

راهنمای خرید اینترنتی ساندبار

اتصالات ساندبار

یکی از مهم ترین نکاتی که قبل از خرید بهترین ساندبار باید در نظر گرفت، نوع اتصال و اتصال تلویزیون است. امروزه از پورت های مختلفی برای اتصال به دستگاه های دیگر پشتیبانی می کند و بسته به زمان تولید آن، باید نوع دستگاه را متناسب با قابلیت های تلویزیون خود انتخاب کنید.

به عنوان مثال، رابط برخی از تلویزیون های قدیمی فقط از ورودی نوری پشتیبانی می کند و کابل HDMI ندارد. در زیر انواع پورت هایی که می توانید برای اتصال ساندبار به تلویزیون خود استفاده کنید آورده شده است:

HDMI

اگر ساندیس و تلویزیون شما از این نوع اتصال پشتیبانی می کنند، می توانید به راحتی دو سیستم را با کابل HDMI متصل کنید. با این نوع اتصال، صدا بدون افت کیفیت منتقل می شود و افت کیفیت را تجربه نخواهی کرد.

Bluetooth

برخی از بهترین ساندبار دارای قابلیت بلوتوث داخلی هستند و اگر تلویزیون شما از این نوع اتصال پشتیبانی می کند، می توانید از صدای باکیفیت خود لذت ببرید. البته با وجود این قابلیت می توانید دستگاه هایی مانند گوشی های هوشمند و BAH را نیز به ساندبار خود متصل کنید.

WIFI

یکی دیگر از اتصالات بی سیم که می تواند در ساندبار و تلویزیون شما استفاده شود Wi-Fi (WIFI) است. همانطور که میدانید ارتباط بین دستگاه ها با این اتصال بسیار آسان است و با مشکلی مواجه نخواهید شد.

سایر اتصالات ساندبار و تلویزیون شامل پورت های نوری و USB است. به طور کلی، شما باید سیستم صوتی خود را بر اساس ویژگی هایی که تلویزیون شما پشتیبانی می کند انتخاب کنید.

فروشگاه معتبر

نکته مهمی که در خرید ساندبار نباید از آن غافل شد، خرید بهترین ساندبار اورجینال از فروشنده معتبر است. امروزه هر دستگاه با کیفیت های متفاوتی ساخته می شود و در دسترس عموم قرار می گیرد. برای اطمینان از اصالت ساندبار آن را حتما از یک فروشگاه معتبر خریداری کنید.

محل قرارگیری ساندبار

شکل و طرح ساندبار به صورت یک پنل مستطیلی بلند می باشد که معمولا بهترین مکان برای استفاده از آنها در جلوی تلویزیون می باشد.ابعاد این دستگاه به گونه ای طراحی شده است که به راحتی در مقابل تلویزیون قرار می گیرد.

اعتقاد بر این است که این دستگاه بسته به حجم و نوع طراحی سایزهای مختلفی دارد که پس از خرید تلویزیون از بانه باید بر اساس نوع تلویزیون آن را خریداری کنید. علاوه بر این، ظاهر و رنگ این دستگاه بهتر است با تلویزیون مورد نظر مطابقت داشته باشد تا جلوه بصری زیباتری به ارمغان بیاورد.

بهترین ساندبار امروزه اکثر ساندبار طراحی شده در جلوی پایه تلویزیون و زیر تلویزیون قرار می گیرند و اگر قصد استفاده از تلویزیون را بر روی دیوار دارید، این ساندبار را می توان به راحتی زیر تلویزیون از قبل خریداری شده شما قرار داده و به تلویزیون متصل کرد.

البته مدل های دیگری از ساندبار نیز وجود دارند که قابلیت نصب روی دیوار و عمودی را دارند و این موضوع به سلیقه و محل نصب خریدار بستگی دارد. بنابراین ابعاد و ابعاد ساندبار پس از خرید تلویزیون از اهمیت بالایی برخوردار است.

لیست قیمت و خرید ساندبار:

1. ساندبار شیائومی مدل MDZ-34-DA

ساندبار شیائومی مدل MDZ-34-DA

نظرات کاربران

علاوه بر تلویزیون های مدرن با امکانات فراوان، نیاز به ساندبار و سینمای خانگی نیز احساس می شود تا افرادی که می خواهند به صدای باکیفیت گوش دهند کم نیاورند. Sand Strips که نسل جدیدی از سینمای خانگی است.

امروزه تلویزیون نقش دیگری را ایفا می کند تا صدا را بهتر بشنوید. آنها همچنین به شما فرصت های زیادی می دهند. شیائومی بدون اشغال فضای زیادی، محصول جدید و مدرنی را پس از مدل قدیمی خود بهترین ساندبار MDZ-27-DA معرفی کرد.

نظرات کاربران

ساندبار شیائومی MDZ-34-DA یکی از ساندبار باکیفیت شیائومی است که بهترین ساندبار طراحی زیبایی را به گوش شما می رساند. تنظیم دستگاه توسط صدابردار معروف Wang Foyo انجام شده است که بیش از 29 سال تجربه در تنظیم سیستم های صوتی شرکت های بزرگ دارد.

سیستم صوتی این محصول 2 کاناله و مصرف آن 30 وات می باشد. این محصول مجهز به بلوتوث نیز می باشد بنابراین هیچ محدودیتی برای اتصال به دستگاه ندارید. ورودی های این دستگاه شامل ورودی صوتی دیجیتال کواکسیال و ورودی AUX می باشد.به گفته شیائومی صدایی شبیه به فیلم را تجربه خواهید کرد.

بهترین ساندبار در کل خوبه خیلی کیفیت صداش خوبه وزنشم کمه کاش کنترل داشت کیفیت صدا و وضوح صداش خوبه بلندی صدا هم واسه۳۰متر جا جواب میده

نظرات کاربران

برا گوش کردن موسیقی در خونه خیلی خوبه ولی بلند ی صداش خیلی برا جشن جالب نیست.این را هم در نظر داشته باشید که با این بودجه اسپیکر شارژی قوی هم میشه خرید ولی قطعا عمر این بیشتر از اسپیکره.

ساند بار خوبیه فقط اینکه برای ما به تلویزیونمون وصل نمیشه چون خروجیشو نداره، برای مکان های 40 تا 50 متر اوکیه

نظرات کاربران

صدای فوق العاده ای داشت برای تلویزیون هایی که صداشون تقلیل شده و باند هاشون دیگه صدای اولیه رو نداره به درد میخوره .به قول یکی از دوستان به درد یه جشن تولد کوچیک میخوره.واسه خونه هایی به متراژ 50 یا 60 متر عالیه

به نظرم نسبت به قیمتش واقعا خوبه ولی نباید انتظار یکی از بهترین ساندبار با کیفیت مثل JBL که ساب ووفر هم داره رو ازش داشت. از خریدم بسیار راضی هستم.بسیار کاربردی است.توصیه میکنم.باید یک مبدل دوشاخه فیش برق بگیرید.

نظرات کاربران

1-جعبه له شده به دستم رسید ولی دستگاه سالم بود. 2-ساخت خوبی داره 3- برای فضای بزرگ و جشن ضعیفه برای اتاق 40 – 50 متری خوبه 4-روشن خاموش بودنش معلوم نیست چون یک ال ای دی داره که بعد از فرامین روشن خاموش و زیاد و کم ولوم خاموش میشه 5-صدای صاف وخوبه

بهترین ساندبار مشکل اتصال به تلویزیون دارد و گرنه از نظر کارایی کیفیت خوبی دارد و تشکر از اسپیتا اگر کارشناسی دارید که بتونه کمک‌ کنه جهت نصب به تلویزیون سپاسگزار میشوم

مشخصات
فرمت‌های صوتی: دالبی دیجیتال
قابلیت‌های ساندبار: بلوتوث
شکل قرارگیری: افقی
نوع صفحه نمایش: غیر لمسی
توان خروجی: 30
اقلام همراه: دفترچه راهنما
اکسسوری های اتصال به دیوار
نوع اتصال: بی‌سیم
منبع تغذیه: برق شهری (110V-240V)

مشاهده قیمت و تصاویر این مدل

2. ساندبار سامسونگ مدل HW-A650 با توان خروجی 430 وات

ساندبار سامسونگ مدل HW-A650 با توان خروجی 430 وات

نظرات کاربران

ورودی صوتی نوری تعبیه شده در این محصول در واقع فرستنده صوتی نسل بعدی است که هنوز آنطور که باید در بین مصرف کنندگان گسترده نشده است. اما به زودی ورودی نوری جایگزین بسیاری از روش های انتقال صدا با کابل شد.

بهترین ساندبار مانند پخش کننده های DVD و Blu-ray یا کنسول های بازی مانند پلی استیشن جدید مجهز به خروجی نوری هستند. اما به دلیل تنوع کم سیستم های صوتی مجهز به ورودی نوری، این فناوری هنوز فراگیر نشده است.

نظرات کاربران

از دیگر پورت های ارتباطی می توان به پورت های HDM1 و USB اشاره کرد که اتصال ساندبار را به سایر تجهیزات جانبی آسان می کند. بهترین ساندبار سامسونگ A650 نیز از پورت هایی برای ارتباط بی سیم استفاده می کند، بلوتوث یکی از ارتباطات بی سیم است که اتصال بی سیم تمیزی را فراهم می کند.

این محصول از فرمت های صوتی مختلف از جمله فرمت های صوتی محبوب مانند flac و mp3 پشتیبانی می کند. Samsung A650 Sandisk به لطف بلندگوهای 3.1 430 وات صدا تولید می کند، اما کاربران عاشق گوش دادن به هر محتوایی هستند.

نظرات کاربران

فناوری ای که سامسونگ برای ایجاد و طراحی این موسیقی متن برای ارائه صدای بهتر استفاده می کند را می توان فناوری Dolby 5.1 نامید که به دلیل توانایی شما در دریافت انواع صداها و لذت بردن از نهایت برنامه های پخش است.

خوبه ولی یکی از دوستان مدل ۳۲۰ وات داره تقریبا صداش به همین یکیه یعنی خیلی صداش متفاوت نیس ولی در کل خوبه البته اونجوری نیس که مثلاً صدا به صدا نرسه ولی کیفیت خیلی عالیه

نظرات کاربران

برای موزیک عالیه، برای صدای تلویزیون و برنامه هاش انتظاری که داشتم رو برآورده نکرد با سلام بطور مختصر و مفید بیس خوب صدای زیر نسبتا ضعیف کنترل عالی در کل بخوام بگم بسبت به قیمتش خوبه

بهترین ساندبار نسبت به فیلم هایی که از جعبه گشایی این محصول دیده بودم در محصول دریافتی ، کابل اُپتیکال وجود نداشت ، اگر چه به ظاهر محصول پلمپ بود ! همچنین ساندبارهای نسل قبل

نظرات کاربران

سامسونگ یه برنامه داشت که بعد از نصب رو گوشی ، می شد تمام کارهای کنترل رو با گوشی انجام داد ؛ ولی این ساندبار با اون برنامه کار نکرد و برنامه جایگزینی هم براش پیدا نکردم.

بهترین ساندبار کیفیت صدا فوق العادست و توی ولومهای بالا اصلا کم نمیاره و تفکیک صدای آن چنان بالایی داره که با این ساندبار صداهایی می شنوم که توی موبایل و پخش های دیگه شنیده نمیشه.

مشخصات
نوع اتصال: باسیم
توضیحات صفحه نمایش: نمایشگر LED زیر بدنه
قابلیت Adaptive sound lite
فناوری DTS VirtualX
منبع تغذیه: برق شهری (110V-240V)

مشاهده قیمت و تصاویر این مدل

3. ساندبار سونی مدل HT-RT3 با توان خروجی 600 وات

من این دستگاه از بازار تهیه کردم، یک میلیون نیم پایینتر از قیمت دیجیکالا کیفیت و صدای خوبی دارد اگر تلویزیون خروجی اپتیک نداره، اصلا سراغ ساندبار نرید…صدای دریافتی از تلویزیون که از طریق این دستگاه پخش می شود

شفافیت لازم را ندارد با کابل اپتیکال و اچ دی ام ای هم امتحان کردم فرقی نکرد. در کل دستگاه شیک و بسته بندی مطمئن و سالمی داشت. اما به نسبت قیمت بالایی که داره آنچنان در حد انتظار نیست. ضمنا کابل اپتیک نوری هم نداشت.

سلام.من بهترین ساندبار از جای دیگه تهیه کردم.با توجه به قیمتی که داره می ارزه به نظرم یه دستگاه صوتی عمری هست. ضمنا من هر چند وقت یکبار سیستم صوتی جدید می‌گرفتم اما این می‌تونه آخرین سیستم صوتی یکی باشه که میگیرید.

نظرات کاربران

بهترین ساندبار نسبت به هزینه ای که میکنید کیفیت خوبی داره، برای خانه 70 متری کاملا جوابگو و اگر بی سیم بود فوق العاده میشد.

دوستان دقت کنید محصول فوق 5 کاناله یعنی حتما باید اسپیکرها در محل خودش تنظیم شه همچنین سیستم clear auto روشن باشد همچنین تنظیمات فاصله اسپیکر های افزایش قدرت آن روی 6 تنظیم بشه که حداکثر کارایی رو داشته باشه در صورت عدم رعایت کیفیت لازم را دریافت نخواهید کرد

مشخصات
نوع اتصال: باسیم
توضیحات صفحه نمایش: نمایشگر LED زیر بدنه
قابلیت Adaptive sound lite
فناوری DTS VirtualX
منبع تغذیه: برق شهری (110V-240V)

مشاهده قیمت و تصاویر این مدل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *