بهترین مارک بخارشوی کدام است؟ (ایرانی یا خارجی)

معرفی بهترین بخارشوی: در ایام قدیم از یک سطل و مخلوط آب و مواد شوینده برای تمیز کردن دیوارها و سطوح مختلف خانه استفاده می کردند. اگر تا به حال خانه‌ای را به این روش تمیز کرده باشید، می‌دانید که چقدر سخت و زمان‌بر است، تا جایی که باید بعد از تمیز کردن بخشی از خانه، استراحت کنید یا این کار را به کس دیگری محول کنید. وقت آن است که از بخارشوی استفاده کنید و خستگی کار خانه را به حداقل برسانید.

بخارشوی ها دستگاه هایی هستند که از بخار برای تمیز کردن و ضدعفونی کردن سطوح مختلف استفاده می کنند. اغلب، این فرآیند برای ضدعفونی یا استریل کردن مؤثر سطوح کافی است. بخار در دیگ بخار تولید می شود که دمای آب شیرین به 155 درجه سانتیگراد می رسد و بخار با فشار کم و رطوبت کم تولید می کند.

کاربرد، ضرورت و مزایای خرید کاربرد بخارشوی خانگی

نظافت دستگیره‌ ها

کلیدهای چراغ و دستگیره ها سطوحی با قابلیت لمس بالا در همه جا هستند و ضدعفونی کردن آنها برای بهبود سلامت و ایمنی محیط حیاتی است. دمای بالای بخار در ضدعفونی کردن سطوح، دستگیره ها و کلیدهای چراغ بسیار موثر است. برای جلوگیری از هرگونه مشکل الکتریکی هنگام تمیز کردن کلیدهای چراغ از پارچه استفاده کنید.

تمیز کردن قفس حیوانات

هنگام تمیز کردن قفس حیوان خانگی خود، اغلب باید آن را به بیرون ببرید و با شلنگ بشویید. گاهی حتی بعد از شست و شو کاملا تمیز نمی شوند و بوی بدشان از بین نمی رود. همچنین ضد عفونی قفس با مواد شیمیایی برای حیوانات خانگی شما بسیار خطرناک است، می توانید به جای آن از بهترین مارک بخارشوی استفاده کنید.

تمیز کردن بین کاشی‌

فضاهای بین کاشی‌ها کثیف‌تر از خود کاشی‌ها است و تمیز کردن آن‌ها کاری طاقت‌فرسا و خسته‌کننده است. تمیز کردن درز کاشی با بخار کار آسانی است. بسیاری از بخارشوها اغلب نازل های مخصوصی برای تمیز کردن درز کاشی دارند.

مارک بخارشوی

تمیز کردن پنکه‌ سقفی

تمیز کردن پنکه سقفی می تواند یک کار دلهره آور باشد، به خصوص اگر از ارتفاع می ترسید. اکثر بخارشوها دسته های بلندی دارند. می توانید از این دسته با نازل برس مناسب استفاده کنید. یک پارچه تمیز روی برس قرار دهید و به آرامی تیغه های فن را پاک کنید.

تمیز کردن میز حیاط و…

با شروع فصل تابستان، زمان آن رسیده است که از صندلی های فضای باز خود به خوبی استفاده کنید. ممکن است متوجه شوید که میز و صندلی چقدر کثیف است. حتی ممکن است مدفوع پرندگان روی آن باشد که باید تمیز شود. یک راه سریع و آسان برای انجام این کار استفاده از بخار است. بنابراین، یکی دیگر از کاربردهای تمیز کردن با بخار، از بین بردن بوی نامطبوع است.

تمیز کردن توالت

تمیز کردن توالت اغلب به مواد شیمیایی نیاز دارد. مواد شیمیایی شدیدی که برای تمیز کردن توالت استفاده می‌شود می‌تواند حتی قبل از اتمام کار شما را دچار سرفه‌های بد کند. سعی کنید از بهترین مارک بخارشوی برای تمیز کردن و ضد عفونی کردن کف توالت و حمام خود استفاده کنید. از یک نازل کوچک برای تمرکز بخار روی لکه های سخت استفاده کنید.

از بین بردن لک ها

اگر در منطقه‌ای زندگی می‌کنید که آب محلول زیادی دارد، ممکن است با لکه‌های سفید روی لوازم خود مواجه شوید. اینها در واقع رسوبات خشک شده ای هستند که پس از تبخیر قطرات آب باقی می مانند. این لکه ها را با استفاده از یک برس کوچک و بخار داغ پاک کنید.

تمیز کردن پرده‌ها

پرده ها به هر خانه ای زیبایی می بخشند، اما گاهی اوقات تمیز کردن آنها دشوار است. ابتدا باید پرده ها را از روی قرنیز برداشته و پایین بیاورید که این فرآیند به اندازه کافی طولانی است تا تمیز کردن آنها به کاری سخت و زمان بر تبدیل شود. خوشبختانه، اگر بهترین مارک بخارشوی دارید، می توانید این زمان را به نصف کاهش دهید. پرده ها را آویزان کرده و با بخار آب تمیز کنید.

بهترین مارک بخارشوی کدام است؟

  • برند کارچر؛
  • برند کرشر؛
  • مارک کنوود؛
  • برند دلونگی؛
  • مارک پارس خزر؛

راهنمای خرید بخارشوی

راهنمای خرید بخارشوی

بخارشوی یکی از بهترین جایگزین ها برای شوینده های مضر است. با توجه به اینکه برای خرید این دستگاه نکات حساسی باید در نظر گرفته شود، لازم است با راهنمای خرید بهترین مارک بخارشوی آشنا شوید.

در ادامه این مقاله سعی کردیم تمامی عملکردها و قابلیت های این دستگاه را بررسی کرده و ابتدایی ترین مشاوره های ممکن را به شما ارائه دهیم.

یکی از مواردی که قبل از خرید بخارشوی باید به آن توجه کنید، آشنایی با عملکرد این دستگاه است. بخارشوی علاوه بر تمیز کردن محیط های مطلوب، می تواند محیط را نیز ضدعفونی کند.

به زبان ساده، استفاده از بخارشوی هم می تواند محیط را از هرگونه آلودگی محیطی پاک کند و هم مانند یک جارو کاربردی به نظر برسد. اما قبل از اینکه بدانید کدام مارک یا مدل موجود در بازار بهترین گزینه برای خرید است،

ابتدا تمام نکات راهنمای خرید بخارشوی را باما بررسی کنید. همانطور که گفتیم در مورد قابلیت های دستگاه کاربردی، انواع آن و همچنین سازندگان و برندهای فعال موجود در بازار صحبت خواهیم کرد.

وزن بخارشوی

همانطور که می دانید این وسیله یک وسیله ضروری برای منزل یا محل کار محسوب نمی شود. این دستگاه یک مکمل ضروری برای تمیز کردن سطوح است و البته گزینه ای ایده آل برای از بین بردن آسیب ها و اثرات منفی مواد شوینده نیز محسوب می شود.

به همین دلیل لازم است بخارشوی به راحتی قابل حمل بوده و از قابلیت های آن در تمامی سطوح استفاده شود. یکی از مهم ترین فاکتورهایی که در هنگام خرید بخارشوی باید در نظر گرفت وزن آن است.

بدیهی است که هر چه وزن بخارشوی کمتر باشد جابجایی آن آسانتر خواهد بود.بسیاری از کاربران هنگام خرید دستگاه این موضوع را بسیار عادی می دانند و تاثیر آن را بر روی کاربر نادیده می گیرند. جالب اینجاست که مدلهای موجود در بازار که سنگین هستند مشتریان کمتری دارند.

قابلیت سیستم ضد چکه

سیستم ضد چکه مکانیزه و هوشمند می تواند از نشت آب از مخزن دستگاه جلوگیری کند. به عبارت دیگر، تا زمانی که وسیله مورد نظر شما دارای چنین ویژگی باشد، می توانید مطمئن باشید که در حین تمیز کردن، قطره ای آب به بیرون نشت نمی کند.

همچنین با وجود چنین ویژگی مهمی، سطوح مختلف خیس و مرطوب نمی شوند و می توان از بروز نشتی های غیرعادی به طور کامل جلوگیری کرد.

قیمت بخارشوی

به طور کلی تمامی محصولات موجود در بازار مجموعه ای از ویژگی های منحصر به فرد و حتی مشترک را به کاربران ارائه می دهند. بدیهی است که هر چه یک محصول دارای ویژگی های بیشتری باشد، قیمت آن نیز بالاتر خواهد بود.

از طرفی ممکن است برخی از محصولات موجود در بازار به دلیل نام تجاری سازنده، قیمت بالایی داشته باشند. مراقب باشید، گران بودن لزوما به معنای کیفیت نیست. همچنین قیمت بسیار ارزان به معنای مقرون به صرفه بودن آن نیست.

سعی کنید ویژگی ها و عملکرد محصول مورد نظر را با نیازهای خود مطابقت دهید و ببینید محصول چقدر نیازهای شما را برآورده می کند. در این صورت می توانید بودجه برنامه ریزی خود را صرف این محصول کاربردی و هوشمند کنید.

قیمت بخارشوی

تنظیم درجه بخار

مهمترین بخش بخارشوی میزان حرارتی است که تولید می کند و به سطح مورد نظر می رسد. برای خرید یک محصول کاربردی با ویژگی های خاص، بهتر است محصولی را انتخاب کنید که قابلیت تنظیم میزان بخار را داشته باشد.

این ویژگی خریداران را قادر می سازد تا بر اساس نیاز خود و سطوحی که می خواهند تمیز کنند، بخار مورد نیاز خود را به راحتی تولید کنند.

در نظر داشته باشید که بخارشوی بدون تهویه بخار در واقع یک بخارشوی کم مصرف است. میزان بخار تولید شده توسط دستگاه برای تمیز کردن سطوح بسیار مهم است.

برای مثال، گرمای لازم برای پاک کردن چربی از سطح، با حرارت لازم برای پاک کردن لکه جوهر از سرامیک ها یکسان نیست. برای حذف مواد با خواص مختلف باید از بخار بیشتری استفاده کرد. قابلیت تنظیم بخار نیز تمامی این راحتی ها را در اختیار کاربران قرار می دهد.

بیشتر بخوانید: بهترین جاروبرقی بدون کیسه کدام است؟ (برتر 1401)

قدرت تولید بخار

مهمترین ویژگی بخارشوی این است که با تکیه بر توانایی پرتاب بخار در سطوح مختلف می توانید انتظار تمیزکاری و ضد عفونی را داشته باشید. با توجه به اینکه این عملکرد مهم بخارشوی اساسی ترین ویژگی آن محسوب می شود، در رابطه با آن نکات مهمی وجود دارد که باید مورد توجه قرار گیرد.

به طور دقیق تر، مقدار قدرت تولید بخار که معمولاً بر حسب واحد میله اندازه گیری می شود، نشان دهنده میزان بخاری است که به سطوح وارد می شود.

بدیهی است که هر چه قدرت بخار دستگاه بیشتر باشد، عملکرد حرفه ای و قدرتمندتری را می توان انتظار داشت. بخارشوی برای مصارف خانگی به صورت استاندارد از 2 تا 5 برابر قدرت تولید بخار بهره می برند، بنابراین هیچ مانعی برای نظافت منزل وجود ندارد.

به خاطر داشته باشید که بسیاری از برندهای تولید کننده در بازار محصولات حرفه ای و قدرتمند تولید نمی کنند. بنابراین جدا از بحث درباره برندها و قیمت ها، باید این ویژگی ها را در دستگاه بررسی کنید تا همچنان از تجربه کاربری حرفه ای لذت ببرید.

ظرفیت بخارشوی برحسب لیتر

ظرفیت بخارشوی یکی از مهم ترین ویژگی هایی است که در هنگام خرید باید به آن توجه کرد. ظرفیت بخارشوی های معمولی موجود در بازار معادل 300 میلی لیتر تا 3 لیتر می باشد. توجه داشته باشید که اگر قصد دارید محیط کار یا محیط یک خانه بزرگ را با بخارشوی تمیز کنید، باید ظرفیت آن را به خوبی بررسی کنید.

بخارشوهایی که ظرفیت آنها بیش از یک لیتر است را می توان گزینه ایده آلی برای نظافت محیط های بسیار بزرگ دانست. در غیر این صورت بهتر است از بخارشوی با ظرفیت 300 میلی لیتر استفاده کنید.

البته به یاد داشته باشید که اگر قصد خرید بخارشوی کم ظرفیت را دارید باید قابلیت افزودن آب در آن را بررسی کنید زیرا اگر بخارشوی کم ظرفیتی قابلیت افزودن آب را داشته باشد می توان آن را کاربردی و مفید دانست.

ظرفیت بخارشوی

قدرت یا توان بخارشوی

از جمله نکات مهم در راهنمای خرید بخارشوی، توجه ویژه به مصرف برق دستگاه می باشد که در واقع قدرت دستگاه را در زمینه تولید بخار نشان می دهد. دستگاه های با توان مصرفی 1500 تا 2000 وات از محصولات کاربردی استاندارد محسوب می شوند.

توجه داشته باشید که اگر می خواهید از بخارشوی برای نظافت منزل خود استفاده کنید، باید نوع با مصرف انرژی بالا را انتخاب کنید. مصرف انرژی بالای لوازم خانگی به این معنی است که بخارشوی آب مخزن را در مدت زمان بسیار کوتاهی به بخار تبدیل می کند.

البته اگر می خواهید یک بخارشوی کاربردی برای محیط خانه خود تهیه کنید، باید نکات دیگری را در نظر بگیرید. به عنوان مثال، اگر کفپوش سرامیکی دارید، قطعاً برای تمیز کردن آن به یک بخارشوی بزرگ نیاز خواهید داشت. بنابراین علاوه بر مصرف انرژی، سایز بخارشوی و ظرفیت مخزن بزرگ آن را بررسی کنید تا در نظافت محیط منزل با مانعی مواجه نشوید.

توجه به ایمنی دستگاه

با توجه به اینکه بخارشوی در حین کار بخار با دمای بسیار بالایی تولید می کند، ممکن است در اثر تماس با پوست انسان دچار سوختگی شود. به همین دلیل از آنجایی که کودکان کنجکاو هستند تا عملکرد این دستگاه را بررسی کنند، این احتمال وجود دارد که به طور ناخواسته دچار سوختگی جزئی و شدید شوند.

بنابراین اگر از این دستگاه برای مصارف خانگی، مدارس یا مهدکودک ها استفاده می شود، باید قابلیت ها و ویژگی های ایمنی آن را نیز در نظر گرفت. طبق راهنمای خرید بخارشوی، شیرهای ایمنی دستگاه باید به طور کامل بررسی شوند.

به عنوان مثال، بخارشوی که از ایمنی بالایی برخوردار است باید دارای قطعات خاصی مانند مخزن ضد انفجار، شیر خاموش کننده خودکار و قفل کودک باشد. با استفاده از دستگاهی که دارای تمامی نکات ایمنی برای حفظ سلامتی افراد و کودکان باشد، می توانید با خیال راحت محیط مورد نظر را تمیز کنید

لیست قیمت و خرید بخارشوی

قیمت برند کنوود

من تقریبا یک سال دارم از این بهترین مارک بخارشوی استفاده میکنم واقعا خوب و عالی حدود ۵ دقیقه طول میکشه تا اب داغ بشه تنها نکتش این ک باید بزارید کامل داغ بشه تا بخار بده والا آب خارج میکنه و کلا خیس میکنه میتوید

قبل از اینکه سریشو بزارید چک کنید بخار میده یا آب ۲ درجه تنظیم بخار دارد و قطع کن بخار داره ک اکر لازم نداشتید دکمشو میزنید اگر بچه دارید یا خودتون حواستون نبود نازل فشار دادید بخار نکنه یکی دگ از ویژگی هاش سری های مجزا و لوله های مجزا ک هر سایزی خواستید میتونید استفاده کنید

و پارویی نازک و خوبی داره ک زیر مبل میز تلویزیون و میز ناهارخوری ب راحتی میره و لازم نیست برای نظافت جابجا کنید و ی سری مجزا دگ داره برای کنار های دیوار

کاربرد

روی قرنیز کنار پنجره و هر جای کوچیک و باریک میشه ازش استفاده کرد در کل جنس خوب و عالی است و قطعا از خریدش پشیمون نمیشید ی مزیت خیلی خوبی ک‌داره فوق العاده سبک

هنوز ازش استفاده نکردم برای جهیزیه ام خریدم ولی معلومه جنسش خوبه کارت گارانتی هم همراهش بود مرسی از فروشنده ی محترم

والا من چند سال پیش با قیمت حدوا۶۰۰هزار تومن خریدم مرتب باهاش کار میکنیم از هر نظر عالیه ساخت آلمان هستش و هیچ مشکلی نداشته.نظرات دوستان را خواندم تعجب کردم ناراضیند.احتمالا جنسهای جدید اصلی نیستن.

طرز استفاده

بهترین مارک بخارشوی کارچر مدل SC2 بخارشوی عالی هست. من الان یک سال هست خریدم خیلی خوب تمیز میکنه من باهاش دیوار،زمین،فروش،مبل،روی چوب،شیر های آب رو تمیز کردم فقط نکته مهم اینه که من آب جوشیده تو مخزنش بریزم تا جرم نگیرد

بخارشوی  برند آلمانی کارچر نیاز به تعریف نداره چون مشتری واقعی خودشو داره.بسیار قدرت بخار بالا و کیفیت و بازدهی کارش عالیه حتما بخرید.

قبلا حدود یک ماه ونیم پیش همین مدل را برای مادرم گرفتیم. خانه تکانی انجام دادیم و راضی بودیم . دوباره برای خودم خریدم، ممنون

بهترین مدل برای مبل

محصولات کرشر عالی هستن ، من از کارواش چند ساله استفاده میکنم ، بخاطر همین برای انتخاب بهترین مارک بخارشوی بدون معطلی از همین برند استفاده کردم

در فروش ویژه با قیمت عالی خریدم و خوشبختانه کالای اصل ارسال شد البته اگه همه اقلام رو بزارن داخل کارتن بمونه چرا باید کارتن رو باز کنن و از اقلام داخل کارتن کم کنن

كيفيت كالا خوب است فقط چند ١ ليتر جا مي گيرد آب زود تمام ميشه و اينكه حتما از آب تصفيه استفاده بشه بهتره

قیمت در دیجی کالا

عالیه من چون خونه م کامل فرش نیست تقریبا هر دو روز برای تمیز کردن سرامیکا از این بخارشو استفاده میکنم و خیلی خیلی راضیم از نقاط قوت شم اینه اصلا لکه آب میمونه رو زمین و بعد استفاده همه جا برق می افته

دستگاه خوبیه ،اما متاسفانه درب مخزنش رسوب گرفت و اصلا باز نشد با اینکه آب جوشیده سرد شده می ریختم داخل مخزنش،بردم تعمیرکار با اسید درش رو باز کرد،سینش خیلی کوتاهه، الان بلااستفاده تو خونه مونده ،چون درب مخزن نزدیک دو تومن هستش

بهترین مارک بخارشوی برای من یکساله درب مخزن آب رسوب گرفته باز نمیشه چطوری میشه بازش کرد استفاده کردیم. خوب و پر قدرت بود. تنها مشکلش سیم برقش بود که اونم میشه باهاش کنار اومد

1. بخار شو کرشر مدل SC2 EASYFIX

بخار شو کرشر مدل SC2 EASYFIX

مشخصات
کشور مبدا برند: آلمان
طول سیم: 400 سانتی متر
حداکثر توان مصرفی: 1500 وات
ظرفیت مخزن آب: یک لیتر
مدت زمان مورد نیاز برای تولید بخار: 6.5 دقیقه
مناسب برای شست‌و‌شوی: دیوار – شیشه – زمین

مشاهده قیمت و تصاویر این مدل

2. بخارشوی بایترون مدل BSX-2100

بخارشوی بایترون مدل BSX-2100

مشخصات
کشور مبدا برند: چین
طول سیم: 3 سانتی متر
حداکثر توان مصرفی: 1500
ظرفیت مخزن آب: 1.8
بهترین مارک بخارشوی
مدت زمان مورد نیاز برای تولید بخار: 2
مدت زمان قابل استفاده: 30
مناسب برای شست‌و‌شوی: دیوار – شیشه – زمین

مشاهده قیمت و تصاویر این مدل

3. بخارشوی کرشر مدل SC4 Easy Fix

بخارشوی کرشر مدل SC4 Easy Fix

مشخصات
کشور مبدا برند: آلمان
طول سیم: 4 سانتی متر
حداکثر توان مصرفی: 2000
ظرفیت مخزن آب: 1/3
مدت زمان مورد نیاز برای تولید بخار: 4
مناسب برای شست‌و‌شوی: دیوار- شیشه – زمین

مشاهده قیمت و تصاویر این مدل

4. بخارشوی بایترون مدل BSX-4100

بخارشوی بایترون مدل BSX-4100

مشخصات
کشور مبدا برند: چین
طول سیم: 3 سانتی متر
حداکثر توان مصرفی: 1500
ظرفیت مخزن آب: 1.9
مدت زمان مورد نیاز برای تولید بخار: 5
مدت زمان قابل استفاده: 40
مناسب برای شست‌و‌شوی: دیوار – شیشه – زمین

مشاهده قیمت و تصاویر این مدل

5. بخارشوی سانلند مدل SL840

بخارشوی سانلند مدل SL840

مشخصات
طول سیم: 5 سانتی متر
حداکثر توان مصرفی: 1500
ظرفیت مخزن آب: 1.5
مدت زمان مورد نیاز برای تولید بخار: 15
مدت زمان قابل استفاده: 45
دبی آب: 4.5
مناسب برای شست‌و‌شوی: زمین – شیشه – دیوار
امکانات ظاهری: دسته بلند

مشاهده قیمت و تصاویر این مدل

6. بخار شوی میگل مدل GST 120

بخار شوی میگل مدل GST 120

مشخصات
ظرفیت مخزن آب: 1.2 لیتر
بهترین مارک بخارشوی
مدت زمان مورد نیاز برای تولید بخار: 7 دقیقه
مناسب برای شست‌و‌شوی: شیشه – زمین
امکانات ظاهری: سری قابل تنظیم

مشاهده قیمت و تصاویر این مدل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *