بهترین یخچال ایرانی کدام است؟ (نکات طلایی خرید 1402)

فهرست محتوا نمایش

برخی لوازم برقی آشپزخانه اعم از یخچال فریزر و … در هنگام خرید باید بسیار دقت کنیم و عوامل و موقعیت های زیادی را در نظر بگیریم.

ما این مقاله را آماده کرده ایم تا بتوانید بهترین یخچال ایرانی را خریداری کنید. در ادامه فاکتورهای مهم را در قالب راهنمای خرید یخچال فریزر ایرانی آماده کرده ایم، که می تواند قبل از انتخاب کالای مورد نظر کمک زیادی کند.

نکاتی که پیش از خرید یخچال فریز باید بدانید:

اندازه یخچال

اندازه یخچال با توجه به تعداد اعضای خانواده تعیین می شود، بنابراین بهتر است اندازه مناسب را بر اساس معیارهای زیر انتخاب کنید:

  • اگر خانواده شما بین 1 تا 2 نفر هستند، می توانید یخچالی با ظرفیت 250 تا 380 لیتر خریداری کنید.
  • اگر خانواده ای 3 تا 4 نفره دارید، می توانید یخچالی با ظرفیت 350 تا 530 لیتر خریداری کنید.
  • اگر خانواده شما بیش از 5 نفر است می توانید یخچالی با حجم بیش از 440 لیتر خریداری کنید.

توجه داشته باشید که هر فوت مکعب برابر با 28.3168 لیتر است و هر لیتر به فضایی به اندازه مکعب 10x10x10 نیاز دارد.

اکنون که با رابطه بین تعداد اعضای خانواده و ظرفیت یخچال در ایران آشنا شدید، پیشنهاد ما برای شما چیست؟

بهتر است این نکته را هنگام خرید در نظر داشته باشید، زیرا تعداد اعضای خانواده شما ممکن است از وضعیت فعلی بشتر شوند.

بنابراین، اگر ممکن است در آینده فرد دیگری را به خانه خود اضافه کنید، ممکن است به او اجازه دهید ظرفیت یخچال شما را تعیین کند.

انتخاب مدل یخچال

معمولا 5 مدل یخچال در بازار طراحی و تولید می شود که در ادامه به معرفی آنها می پردازیم.

  • یخچال و فریزر دوقلو مجزا
  • یخچال فریزر ساید بای ساید
  • یخچال فریزر با درب فرانسوی، یخچال دو درب با فریزر کشویی در پایین
  • یک یخچال با فریزر پایین، یک یخچال بزرگتر در بالا و یک فریزر کوچکتر در پایین
  • یک یخچال با فریزر در بالا، یک فریزر کوچکتر در بالا و یک یخچال بزرگتر در پایین

خرید یخچال

ابعاد یخچال

اندازه یخچال فریزر به تعداد قفسه های یخچال و تعداد کشوهای فریزر بستگی دارد. بنابراین، هر چه تعداد طبقات و کشوها بیشتر باشد، یخچال بزرگتر است.

جنس بدنه

بدنه تمامی یخچال های موجود در بازار از فولاد ضد زنگ می باشد. تنها مشکل این محصول باقی ماندن اثر انگشت روی بدنه اصلی یخچال است. البته مدل های مات و ضد لک هم هستند که قیمت کمی بالاتر دارند.

رنگ یخچال

یخچال های ایرانی معمولا در رنگ های سفید کلاسیک بدون طرح، سفید کلاسیک با طرح چرم، مشکی و نقره ای طراحی و تولید می شوند. البته یخچال هایی با حس طراحی کامل نیز وجود دارد که اگر می خواهید آشپزخانه متفاوتی داشته باشید بهترین انتخاب خواهند بود.

درب یخچال

هنگام خرید مطمئن شوید که درب به راحتی باز و بسته می شود و دستگیره در موقعیت صحیح نصب شده است. برخی از یخچال ها امکان تغییر جهت باز شدن درب را دارند در این صورت می توان جهت باز شدن درب را با توجه به موقعیت یخچال در آشپزخانه تعیین کرد.

طبقات یخچال

تعداد طبقات یخچال معمولا به اندازه آن بستگی دارد و می تواند بین 3 تا 4 طبقه باشد. طبقات معمولاً از شیشه نشکن با دورگیرهای پلاستیکی ساخته می شوند.

نکته جالب این است که برخی از یخچال ها دارای لبه‌های بلندی روی پایه هستند به طوری که وقتی مایع در یک طبقه ریخته می شود، از پاشیدن مایع روی پایه ها و سایر قسمت های یخچال جلوگیری می کند.

کنترل دما

اگر قصد خرید یخچال فریزر را دارید، باید حداقل 2 کنترل دمای جداگانه داشته باشد، یکی برای یخچال و دیگری برای فریزر.

برخی از یخچال‌ها حتی بیشتر از ۲ کنترل دما دارند و می‌توانند طبق یک حافظه ۲۴ ساعته، قبل از استفاده زیاد شما از یخچال، دمای آن را از قبل تنظیم کرده و شروع به خنک سازی کنند.

جا میوه‌ای

کشوی میوه دقیقا دمای مناسبی را برای تازه نگه داشتن میوه ها و سبزیجات فراهم می کند. از طرفی دیگر نیازی به نگهداری این مواد در ظروف یا کیسه های پلاستیکی ندارید.

در حال حاضر یخچال های موجود در بازار عموما دارای یک یا دو کشو میوه هستند، بنابراین باید با توجه به نیاز خود و مصرف میوه و سبزی کشو با اندازه مناسب انتخاب کنید.

محفظه لبنیات

این محفظه فقط در برخی از یخچال ها وجود دارد و وظیفه آن نگهداری شیر و سایر لبنیات در دمای مناسب است. بنابراین دمای این محفظه با دمای بقیه قسمت های یخچال یکسان نیست.

محفظه انواع گوشت

از این ظرف برای مرغ، ماهی و گوشت تازه یا پخته استفاده کنید. دمای محفظه گوشت باید نزدیک به صفر باشد تا برای مدت بیشتری تازه بماند.

خنک کننده سریع

وظیفه این محفظه خنک کردن سریع انواع نوشیدنی ها است، اما همه یخچال ها مجهز به این محفظه نیستند.

یخ ساز و آب سردکن

یخ ساز و آب ریز بر روی درب یخچال تعبیه شده است که باعث کاهش مصرف انرژی یخچال می شود و دیگر نیازی به باز و بسته شدن درب برای گرفتن یک لیوان آب یا چند تکه یخ نیست. لازم به ذکر است که بسیاری از آب سردکن‌ دارای مخزن پر شده به صورت دستی هستند.

این مخزن معمولا 30 درصد از فضای یخچال را اشغال می کند. لازم به ذکر است که برای جلوگیری از خراب شدن آب مخزن آب و جلوگیری از رشد باکتری ها، بهتر است فیلتر آب هر 6 ماه یکبار تعویض شود. اما برخی دیگر نیز باید به شیرها وصل شوند که در این صورت باید کار لوله کشی نیز انجام شود. مزیت این مدل این است که فضای داخل یخچال را اشغال نمی کند.

قفل کودک

تقریباً همه یخچال های جدید دارای قفل کودک هستند، از جمله قفل درب یخچال، قفل مخزن یخ و آب، قفل کنترل دمای یخچال، قفل اتاق نگهداری دارو و غیره.

بهترین مدل های یخچال ایرانی

پایه ها و چرخ یخچال

هدف از چرخ های یخچال این است که جابجایی آن برای تمیز کردن یا حتی تغییر دکوراسیون آشپزخانه شما آسان شود. اگر این چرخ ها قفل و پایه قابل تنظیم داشته باشند،

می توانید یخچال خود را بهتر و راحت تر با 4 چرخ جابجا کنید. پایه های قابل تنظیم سطح یخچال را حفظ می کند. پایه های جلو باید کمی بالاتر از پایه های عقب باشد تا درب یخچال راحت تر باز و بسته شود.

میزان صدای یخچال

صدای اکثر یخچال های موجود در بازار حدود 35 دسی بل می باشد که میزان صدای کارکرد عادی یخچال است.در برخی موارد مانند راه اندازی کمپرسور، فن برقی، جمع شدگی و انبساط یخچال و … می باشد. بدنه یخچال، یخ زدایی خودکار، می تواند بالاتر باشد.

تمیز کردن یخچال

نکته ای که در انتخاب یخچال ایرانی باید به آن توجه کنید این است که تمامی قسمت های یخچال پس از خرید به راحتی تمیز می شوند، از جمله کف، کشوها، مخزن آب، مخزن یخ ساز و بدنه یخچال.

آب و هوای محل زندگی

آب و هوای محل زندگی بر انتخاب یخچال تأثیر می گذارد، بنابراین اگر در منطقه گرم و خشک زندگی می کنید، بهتر است دستگاهی با قدرت موتور بزرگتر خریداری کنید.

زیرا دمای بالا فشار زیادی به موتور یخچال وارد خواهد کرد. از طرفی برای مناطقی که رطوبت بالایی دارند بهتر است یخچالی بخرید که در برابر رطوبت مقاوم باشد و بدنه آن به راحتی پوسیده و زنگ نزند.

اندازه آشپزخانه

یکی از عوامل مهم در تعیین سایز یخچال ایرانی یا حجم آن، اندازه آشپزخانه است. اگر مستاجر هستید و خانه کوچک است، بهتر است یخچال کوچک و جمع و جوری انتخاب کنید که نه فضایی را اشغال کند و نه جابجایی آن دردسرساز شود.

بهترین مارک یخچال

شرکت ها و برندهای مختلف شروع به تولید انواع یخچال ایرانی کردند، بنابراین بهتر است در هنگام خرید، تاریخچه این برند و کیفیت محصول را ارزیابی کنید. یکی از بهترین معیارها برای قضاوت در مورد خوب یا بد بودن یخچال، برچسب مصرف انرژی و کنترل کیفیت آن است.

قیمت یخچال ایرانی

قیمت یخچال ایرانی به عواملی مانند اندازه، تعداد قفسه ها و کشوها، وجود آب سردکن، کنترل کننده دما و … بستگی دارد. بنابراین نمی توان محدوده قیمتی را برای محصولات این گونه در نظر گرفت.

لیست بهترین مدل های یخچال ایرانی باکیفیت

1. یخچال و فریزر ساید بای ساید 27 فوت اسنوا مدل SN8-2261SS

یکی از بهترین مدل های یخچال ایرانی موجود در بازار ایران این یخچال ساید بای ساید محصول شرکت سینووا با شماره مدل S8-2261 می باشد.

دارای نمودار انرژی A+ و وزن 110 کیلوگرم است. S8-2261 دارای ظرفیت 394 لیتر در یخچال و 197 لیتر در فریزر . این فریزر اسنووا ضد یخ می باشد و دارای 4 طبقه داخل، 4 طبقه درب و 2 کشو داخل می باشد.

همچنین چراغی داخل این مدل وجود دارد که با باز شدن درب، فضای داخلی را روشن می کند. مهم ترین نکته در مورد این قسمت این است که کشو می تواند دما و رطوبت را تنظیم کند که استفاده از آن بسیار آسان و کاربردی است. اما در قسمت فریزر بدون برفک با 4 قفسه داخلی و 2 قفسه درب و 2 کشو که به سمت چپ باز می شود را می بینیم.

مشخصات
نمودار مصرف انرژی : A+
نوع یخچال : یخچال و فریزر ساید بای ساید
نوع مقاومت در برابر برفک : نوفراست
گنجایش یخچال : ۳۹۴
گنجایش فریز : ۱۹۷
تعداد طبقات یخچال : ۴
تعداد طبقات درب یخچال : ۴
تعداد کشو : ۲ عدد

مشاهده قیمت و تصاویر این مدل

2. یخچال و فریزر دوقلو 40 فوت دیپوینت مدل D5i

پس از بررسی این یخچال متوجه شدیم که یخچال و فریزر دیپوینت مدل D5i برای راحتی کاربران ساخته شده است.

ویژگی های این محصول کاملا در تضاد با قیمت مناسب آن است و این محصول را به یکی از پرفروش ترین یخچال های Depoint تبدیل کرده است.

داشتن سیستم بدون برفک یکی از بهترین ویژگی های یخچال دوقلو است. فریز سریع و انجماد سریع از دیگر ویژگی های یخچال هستند که می توانید به سبد خرید خود اضافه کنید. مصرف انرژی این محصول بسیار کم بوده و هزینه ای بالای را برای شما نخواهد داشت.

مشخصات
نمودار مصرف انرژی : A+
نوع یخچال : یخچال و فریزر
نوع مقاومت در برابر برفک : نوفراست
گنجایش یخچال : ۳۳۰
گنجایش فریز : ۲۷۷
تعداد طبقات یخچال : ۵
تعداد طبقات درب یخچال : ۴
تعداد کشو : ۲ عدد
تعداد طبقات فریزر : ۱
تعداد طبقات درب فریزر : ۲
تعداد کشوی فریزر : ۶

مشاهده قیمت و تصاویر این مدل

3. یخچال و فریزر دوقلو 38 فوت الکترواستیل مدل Electro Unique ES23

یخچال فریزر دوبل ElectroSteel ES23 توسط شرکت خوش نام ElectroSteel تولید می شود. یکی از فناوری های به کار رفته در این یخچال، استفاده از لاستیک روی در است؛ این لاستیک از ورود باکتری ها و فساد مواد غذایی جلوگیری می کند.

این یخچال مجهز به آب سرد کن و یخ ساز سه حالته اتوماتیک می تواند یخ قالبی، یخ خرد شده و آب یخ درست کند و لذت نوشیدن انواع نوشیدنی های گوارا را در روزهای گرم سال به شما عزیزان بدهد.

سیستم انجماد سریع تعبیه شده در فریزر، گوشت و سبزیجات را به سرعت منجمد کرده و ارزش غذایی آنها را حفظ می کند.

از طرفی سیستم خنک کننده سریع نیز غذای داغ را به سرعت خنک کرده و در یخچال قرار می دهد تا از بالا رفتن دمای فضای داخلی یخچال جلوگیری کند.

مشخصات
نمودار مصرف انرژی : A
نوع یخچال : دو قلو
نوع مقاومت در برابر برفک : نوفراست
تعداد طبقات یخچال : ۴
تعداد طبقات درب یخچال : ۳
تعداد کشو : ۲ عدد

مشاهده قیمت و تصاویر این مدل

4. یخچال و فریزر دوقلو 40 فوت الکترواستیل مدل Electro Prime ESR24-ESF24

این مدل یکی دیگر از بهترین یخچال فریزر دوقلو ایرانی در بازار است، با طراحی ساده و شیک می تواند جایگزین بهترین ساید بای ساید های خارجی شود؛ مدل ESF24. این مدل با ظرفیت 40 فوت یکی از جادارترین یخچال های موجود در بازار است.

فریزر 10 کشوی این مدل به شما امکان می دهد تا چندین کیلو مواد غذایی را ذخیره کنید. سیستم آب‌ ریز نیمه اتوماتیک روی درب یخچال تعبیه شده است و پس از پرکردن منبع آب می توانید آب خنک و مطبوعی بنوشید.

طراحی و رنگ بندی زیبا، ظرفیت بالا، قیمت مناسب و امکانات عالی، این مدل را نیز در لیست بهترین یخچال های ایرانی قرار داده است.

مشخصات
نمودار مصرف انرژی : A
نوع یخچال : دو قلو
نوع مقاومت در برابر برفک : نوفراست
گنجایش کل به فوت : ۴۰
تعداد طبقات یخچال : ۵
تعداد طبقات درب یخچال : ۳
تعداد کشو : ۲ عدد
امکانات فریزر : یخساز نیمه اتوماتیک (منبع آب)
تعداد طبقات فریزر : ۱۰
تعداد طبقات درب فریزر : ۲
تعداد کشوی فریزر : ۱۰

مشاهده قیمت و تصاویر این مدل

5. یخچال و فریزر دوقلو 32 فوت هیمالیا مدل پانومراپلاس NF280p-NR440p – A

این یکی دیگر از بهترین یخچال های  برند هیمالیا است، گزینه مناسبی برای بسیاری از افرادی است که به دنبال یخچالی جادار هستند.

این محصول با ظرفیت بالا برای خانواده های پرجمعیت مناسب است.از طراحی یکپارچه می برد، به طوری که یخچال دو قلو شبیه یک محصول به نظر می رسد و پس از نصب، فضایی در کنار هم خواهید داشت. یخچال با ظرفیت بالا.

این محصول دارای یخچال در سمت راست و فریزر در سمت چپ می باشد و پس از نصب کاملاً مانند یخچال ساید بای ساید در یک بدنه جدانشدنی و یکپارچه شکل می گیرد.

مشخصات
نمودار مصرف انرژی : B
نوع یخچال : یخچال و فریزر دوقلو
نوع مقاومت در برابر برفک : نوفراست
گنجایش کل به فوت : ۳۲
امکانات یخچال : آبسردکن
تعداد طبقات یخچال : ۵
تعداد طبقات درب یخچال : ۴
تعداد کشو : ۲ عدد
سایر ویژگی‌های یخچال : گريد انرژي A
امکانات فریزر : بدون برفک
تعداد طبقات فریزر : صفر
تعداد کشوی فریزر : ۸

مشاهده قیمت و تصاویر این مدل

6. یخچال و فریزر دوقلو 22 فوت کلور مدل Glory

این یخچال دارای نسل جدید کمپرسورهای اینورتر کم مصرف می باشد. رتبه بهره وری انرژی آن A+ است. رنگ استفاده شده در این مدل کره ای به کار رفته است.

این یخچال فریزر با یخ ساز، فقط با آب سرد کن اتوماتیک، با فیلتر آب خانگی، با سیستم خنک کننده دوقلو با نسل جدید کمپرسورهای کم بازده با سیستم تبرید گازی R600 برای عملکرد کارآمد می باشد.

مشخصات
نمودار مصرف انرژی : A+
نوع یخچال : دو قلو
نوع مقاومت در برابر برفک : نوفراست
گنجایش کل به فوت : ۲۲
امکانات یخچال : بدون برفک
تعداد کشو : ۴ عدد

مشاهده قیمت و تصاویر این مدل

7. یخچال و فریزر 28 فوت دیپوینت مدل 28 فوت BOSS

این محصول یک مدل فریزر پایین با ظرفیت 572 لیتر می باشد، با اینکه یخچال از ظرفیت مناسبی برخوردار است اما فضای کمتری را در آشپزخانه اشغال می کند که بهترین یخچال ایرانی برای خانه های کوچک و آپارتمانی محسوب می شود.

طراحی این محصول بسیار شیک و مدرن است; در بیرون یک درب بزرگ برای یخچال بالایی و یک در کوچک برای یخچال پایینی تعبیه شده است،

طراحی داخلی یخچال شامل 3 قفسه متحرک، 1 کشو بزرگ و 4 قفسه ثابت و در قسمت فریزر 3 ظرف بزرگ نگهداری مواد غذایی می باشد.

مشخصات
نمودار مصرف انرژی : A
نوع یخچال : کمبی پایین فریزر
نوع مقاومت در برابر برفک : نوفراست
گنجایش کل به فوت : ۲۸
امکانات یخچال : بدون برفک
تعداد طبقات یخچال : ۳
تعداد کشو : ۱ – ۳ عدد
تعداد کشوی فریزر : ۳

مشاهده قیمت و تصاویر این مدل

8. یخچال و فریزر 27 فوت اسنوا مدل S30275 TI

یخچال و فریزر اسنوا مدل S3-0271TI یکی از بهترین و بهترین محصولات برند ایرانی می باشد. این یخچال با ظرفیت 27 فوت، فضای زیادی برای نگهداری مواد غذایی در اختیار شما قرار می دهد.

یکی از ویژگی های این محصول داشتن آبسردکن و آبریز بیرونی می باشد. مخزن داخل یخچال آب سرد را ذخیره می کند و هر زمان که نیاز داشتید آب سرد را در اختیار شما قرار می دهد.

علاوه بر این وجود مخزن و آبریز به این معنی است که نیازی به باز و بسته کردن مکرر یخچال ندارید. این باعث صرفه جویی در مصرف انرژی می شود.

کمپرسور موجود در این یخچال 20 درصد مصرف انرژی را کاهش می دهد. در این محصول یخچال در پایین و فریزر در بالا قرار می گیرد. سه بخش و یک کشو در قسمت یخچال و دو بخش در قسمت فریزر مشاهده می کنید.

مشخصات
نمودار مصرف انرژی : A+
نوع یخچال : یخچال فریزر بالا
نوع مقاومت در برابر برفک : نوفراست
گنجایش کل به فوت : ۲۷
تعداد طبقات یخچال : ۳
تعداد کشو : ۲ عدد

مشاهده قیمت و تصاویر این مدل

9. یخچال و فریزر 20 فوت امرسان مدل BFN20D321

یکی دیگر از بهترین یخچال های ایرانی از برند ایرانی امرسان است، یخچال فریزر مدل BFN20D-M/TP محصولی مدرن با عملکرد عالی می باشد. این یخچال 2 متر ارتفاع و 20 فوت ظرفیت دارد. در این محصول یخچال در بالا و یخچال در پایین قرار دارد.

یخچال و فریزر این محصول هر دو دارای چهار قسمت است و جسم بزرگی محسوب می شود. این دارای سیستم خنک کننده کمپرسور است.

یکی از مهم ترین ویژگی های این یخچال میتوان به بدون برفک بودن آن اشاره کرد. به علاوه یخچال این محصول عملکرد متفاوتی دارد و خنک کنندگی سریعی دارد.

این یخچال دارای سیستم تشخیص خطای هوشمند و سیستم صرفه جویی در مصرف انرژی نیز می باشد. یک پنل کنترل LED که بر روی بدنه یخچال تعبیه شده است، عملکردها و تنظیمات یخچال را به شما نشان می دهد.

مشخصات
نمودار مصرف انرژی : A
نوع یخچال : یخچال و فریزر
نوع مقاومت در برابر برفک : نوفراست
گنجایش کل به فوت : ۲۰
تعداد طبقات یخچال : ۴
تعداد طبقات درب یخچال : ۴
تعداد کشو : ۲ عدد
تعداد کشوی فریزر : ۳

مشاهده قیمت و تصاویر این مدل

10. یخچال و فریزر 16 فوت امرسان مدل TF16T329CLA

این مدل یخچال امرسان نسخه ای از طراحی اسماگ است. این یخچال دارای ظرفیت 293 لیتر و وزن 50 کیلوگرم می باشد. این مدل یخچال امرسان در رنگ های مختلف ساخته شده است تا با دکوراسیون آشپزخانه شما مطابقت داشته باشد.

این محصول با رتبه بهره وری انرژی A++ یکی از بهترین و کم‌ مصرف ترین محصولات امرسان محسوب می شود.

قسمت یخچال چهار قسمت و فریز آن سه قسمت است. کف یخچال از شیشه نشکن ساخته شده است.

مشخصات
نمودار مصرف انرژی : A++
نوع یخچال : یخچال فریزر
نوع مقاومت در برابر برفک : نوفراست
گنجایش کل به فوت : ۱۶
تعداد طبقات یخچال : ۴
تعداد طبقات درب یخچال : ۳
تعداد کشو : ۱ عدد

مشاهده قیمت و تصاویر این مدل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *