بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی (5 مدل برتر 1402)

با توجه به رویدادهای اخیر و گسترش بیماری های خطرناک، جای تعجب نیست که ما از خوردن و نوشیدن آب آلوده خودداری کنیم.

پس از شیوع ویروس کرونا به همه توصیه شده است که آب بنوشند، اما بسیاری معتقدند که حتی آب آشامیدنی نیز باید تصفیه و بهداشتی شود.

در اینجا دستگاه‌های تصفیه آب به میان می‌آیند که می‌توانند بهترین گزینه ممکن برای این‌کار باشند. اما خیلی‌ها دستگاه‌های تصفیه آب مناسب را نمی‌شناسد، پس در این مقاله سعی کرده‌ایم که به ۵ مورد از بهترین دستگاه‌های تصفیه آب بپردازیم و آن‌ها را معرفی کنیم.

در اینجا دستگاه تصفیه بهترین گزینه ممکن برای تصفیه آب آشامیدنی می باشد. اما بسیاری از افراد در مورد دستگاه تصفیه آب مناسب اطلاعی ندارند، بنابراین در این مقاله سعی شده است به 5 بهترین دستگاه تصفیه آب پرداخته و آنها را معرفی کنیم.

مزیت خرید و استفاده از دستگاه تصفیه آب

کاهش آلودگی محیط زیست

اگر شما هم جزو کسانی هستید که از بطری های آب مدنی استفاده می کنید، به این معنی است که بطری های خالی را به طور مرتب خریداری کرده و دور می اندازید.

تجمع این بطری ها باعث ایجاد آلودگی محیطی می شود زیرا قابل بازیافت نیستند. 。 با نصب دستگاه تصفیه آب دیگر نیازی به خرید آب مدنی نیست و با این کار علاوه بر کاهش هزینه ها در جهت حفظ سلامت محیط زیست نیز اقدام موثری انجام می دهید.

بالا رفتن کیفیت آب

خرید دستگاه تصفیه آب خانگی می تواند کیفیت آب را بهبود بخشد. گاهی اوقات وقتی شیر آب باز می شود، هنوز بوی کلر یا گوگرد به مشام می رسد.

البته شما تمایلی به نوشیدن این نوع آب ندارید، حتی شستن ظروف و لباس ها با این نوع آب توصیه نمیشود زیرا بوی نامطبوعی می دهد. همچنین باید بدانید که تجهیزات تصفیه آب می توانند طعم و مزه بد آب را به طور کامل از بین ببرند و کیفیت آب مناسب برای فعالیت های روزمره را در اختیار شما قرار دهند.

کاهش خطر ابتلا به سرطان

در بسیاری از موارد، باکتری ها و کلر موجود در آب می توانند منجر به بیماری هایی مانند آلرژی های پوستی و سرطان روده بزرگ، مثانه یا راست روده شوند.

علاوه بر این، دستگاه های تصفیه آب با حذف تمام اجزای مضر و سالم سازی آب، سلامت خانواده شما را تضمین می کنند.

آب تمیز نقش بسیار مهم و اساسی در حفظ سلامت سیستم ایمنی دارد. همچنین باید بدانید که آشپزی و استحمام با آب تصفیه شده از بهترین دستگاه تصفیه آب نقش بسیار مهمی در رشد جسمی و روحی کودکان ما دارد.

بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی

بهترین مارک تصفیه آب خانگی

 • آکوآ اسپرینگ (Aquaspring)؛
 • آکوآ کلر (Aquaclear)؛
 • اس اس وی (S.S.V)؛
 • «مینروا» (Minerva)؛
 • کامتک (COMTECH)؛

انواع دستگاه تصفیه آب خانگی

یکی از عوامل مهم در خرید بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی، انتخاب نوع آن است. به طور کلی دستگاه های تصفیه آب خانگی به دو نوع زیر سینکی و رومیزی تقسیم می شوند که در این قسمت به آنها می پردازیم.

دستگاه زیر سینکی

این دستگاه زیر سینک و همچنین راه جمع آوری آب از طریق شیر باریک به شیر اصلی آب نصب می شود. این نوع قادر است مواد شیمیایی مضر را از آب خارج کرده و املاح مفیدی را به آن اضافه کند و در عین حال طعم و رنگ را بهبود بخشد.

این نوع دستگاه تصفیه آب خانگی را می توان از خانه ای به خانه دیگر منتقل کرد و اغلب قیمت آن بالاتر از نوع رومیزی است. نکته مهم در مورد این مدل قابل توجه است، اتصال به منبع آب و استفاده آسان و راحت است. بنابراین اگر قصد دارید بهترین دستگاه تصفیه آب منزل را تهیه کنید به نوع آن توجه کنید.

دستگاه رومیزی

این نوع دستگاه تصفیه آب خانگی فضای مشخصی را اشغال می کند. البته بسته به نوع طراحی بدنه و کیفیت قیمت آن متفاوت است. اما به خاطر داشته باشید که از آنجایی که این نوع محصول اغلب مخزن محدودی دارد، پس از مدت کوتاهی نیاز به پر کردن مجدد دارد.

نکته مهم دیگر این است که برخی از مدل های رومیزی این دستگاه که دارای کیس و طراحی داخلی ساده تری هستند، کیفیت پایین تری دارند. به همین دلیل اگر می خواهید بهترین دستگاه تصفیه آب رومیزی را برای منزل تهیه کنید به این موضوع نیز توجه کنید.

راهنمای خرید و نکات مهم برای خرید تصفیه آب خانگی

خرید تصفیه آب خانگی

هدف و حجم آبی که باید تصفیه شود

اولین نکته هنگام خرید بهترین تصفیه آب خانگی، توجه به میزان آب مورد نیاز شما است. برخی از این وسایل در مکان های بزرگ و شلوغ مانند شرکت ها، موسسات و مجتمع های بزرگ و برخی در منازل مورد استفاده قرار می گیرند.

هر دستگاه تصفیه دارای یک مخزن ذخیره آب است که ظرفیت آن بسته به میزان مصرف متفاوت است. برای مکان های بزرگتر، خود تجهیزات باید بتواند حجم زیادی از آب را فیلتر کرده و به مخزن برساند.

نوع دستگاه

دستگاه های تصفیه آب مدل های مختلفی مانند زیر سینکی و پارچی وجود دارد. عملکرد مدل رومیزی و زیر سینکی تقریبا یکسان است اما محل نصب متفاوت است مدل رومیزی روی سینک و جلوی سینک نصب می شود در حالی که مدل زیر سینکی، زیر سینک نصب می شود. شما باید با توجه به فضا و بودجه خود مدل مناسب را انتخاب کنید.

تعداد فیلترهای دستگاه

تعداد فیلترهای دستگاه بیانگر تعداد مراحل است و همانطور که توضیح دادیم دستگاهی که فیلترهای بیشتری داشته باشد آلاینده های بیشتری را حذف می کند.

هدر رفت

هنگام خرید دستگاه تصفیه آب به این سوال توجه کنید. میزان هدر رفت آب در دستگاه های کارآمد کمترین میزان ممکن (حدود 20 درصد) است. تلفات آب در برخی دستگاه ها نیز صفر است.

نوع آلاینده ها

در برخی مناطق کیفیت آب آشامیدنی نسبتاً خوب است و برای این موارد دستگاهی با تعداد مراحل های کمتر کافی است. اما گاهی مانند منطق جنوب کشور میزان آلاینده های آب بسیار زیاد است و حتی ممکن است گل و لای در آب وجود داشته باشد. بنابراین در این مناطق به دستگاهی با مراحل بیشتر نیاز است تا بتوان این آلاینده ها را به طور کامل حذف کرد.

قسمت های مهم دستگاه

مهمترین قسمت های دستگاه تصفیه آب خانگی عبارتند از:

 • فیلتر
 • محفظه فیلتر
 • پمپ آب
 • کلید محافظ پمپ آب
 • مخزن فشار
 • شیر خروجی
 • اتصالات و شیلنگ ها
 • محفظه فیلتر

این قطعات از مهمترین قطعات دستگاه هستند و پس از خرید باید طبق دستورالعمل نصب شوند. بنابراین هنگام خرید دستگاه تصفیه آب خانگی و پس از خرید باید کیفیت و سلامت این قطعات را به وضوح مشاهده کرد.

لیست قیمت بهترین مدل ها در بازار ایران

1. تصفیه آب خانگی آکوا اسپرینگ مدل RO-S151

دستگاه تصفیه آب خانگی آکوا اسپرینگ یکی از بهترین و پیشرفته و باکیفیت محصولات کشور تایوان می باشد. این دستگاه علاوه بر فیلتر قلیایی، دارای نمک های معدنی نیز می باشد که نمک مورد نیاز بدن را به آب اضافه می کند.

در 3 مرحله اول تصفیه آب، دستگاه مواد معلق، کلر و آلودگی آب را حذف می کند. در مرحله بعد مواد مضر مانند نیترات، نیتریت، آرسنیک و فلزات سنگین مانند سرب و جیوه را از آب خارج می کند. میکروارگانیسم های مضر و سرطان زا نیز در این مرحله از آب حذف می شوند.

و در مرحله آخر فیلتر معدنی دستگاه مواد معدنی مورد نیاز بدن مانند کلسیم، پتاسیم، روی، منیزیم و سدیم را به آب اضافه می کند. از دیگر ویژگی های این تصفیه کننده می توان به فیلتر قلیایی بسیار با کیفیت اشاره کرد.

این فیلتر قلیایی هیدروژن تولید می کند و پتانسیل اکسیداسیون و کاهش را کاهش می دهد. نوشیدن آب قلیایی فواید زیادی برای سلامتی دارد. خواص آب قلیایی شامل سلامت پوست و مو، بهبود عملکرد روده، کبد و سیستم ایمنی بدن و کاهش وزن بدن و قند خون است.

این دستگاه تصفیه آب خانگی دارای 7 فیلتر، ممبران آمریکایی، شیر اهرمی مستقل، مخزن ذخیره آنتی باکتریال مستقل و سیستم اسمز معکوس می باشد.

مشخصات کلی دستگاه
– فیلتر الیافی pp
– فیلتر کربن پودری UDF
– فیلتر کربن بلاک CTO
– فیلتر ممبراین MEMBRANE
– فیلتر کربن نهایی POST CARBON
– فیلتر مینرال MINERAL
– فیلتر قلیایی ALKALINE
عرض : ۳۶ سانتی‌متر
طول : ۴۲ سانتی‌متر
نوع : تصفیه آب با روش اسمز معکوس
جنس بدنه : استیل ضد زنگ و پلاستیک
تجهیزات همراه : آداپتور
ارتفاع : ۵۰ سانتی‌متر
قابلیت‌های ابزار : عبور آب در حین قطع برق
ولتاژ برق ورودی : ۱۲ وات
روش نصب : زیر سینکی
قطر شلنگ ها : ۱/۴ اینچ
فشار پمپ : ۱۲۵ PSI یا ۸ بار
ظرفیت : ۱۲ لیتر
سیستم فیلتراسیون : اسمز معکوس (آب شیرین کن)

مشاهده قیمت و تصاویر این مدل

 2. دستگاه تصفیه کننده آب اس اس وی مدل UltraPro X800

این تصفیه کننده فشرده و مناسب برای نصب در فضاهای کوچک است. مخزن آنتی باکتریال، مگا بوستر، فیلتر ممبران SSV اصلی از جمله ویژگی های این محصول می باشد.

همچنین این محصول دارای فیلترهای پلی پروپیلن، کربن فعال و بلوک کربن در قسمت پیش تصفیه می باشد. فیلترهای غشایی و ستون های کربنی در قسمت تصفیه نصب می شوند. قسمت درمان دارای 3 فیلتر اولترا معدنی، قلیایی و مادون قرمز است.

فیلتر سوپر معدنی برای تنظیم قلیایی بودن، فیلتر قلیایی برای تنظیم PH و فیلتر مادون قرمز برای اکسیژن رسانی طراحی شده است. این محصول دارای فیلتر SSV جایگزین می باشد.

مشخصات کلی دستگاه
– فیلتر الیافی پلی پروپیلن (PP)
– فیلتر کربن اکتیو گرانول (Activated Granola Carbon )
– فیلتر کربن بلاک (Carbon Block)
– فیلتر ممبران (R.O)
– فیلتر کربن نهایی (Post Carbon)
– فیلتر مواد معدنی (Mineral)
– فیلتر قلیایی (Alkaline)
– فیلتر اکسیژن ساز (Infrared)
نوع : ۸ مرحله ای مینرال – قلیایی ساز – اکسیژن ساز
جنس بدنه : پلاستیک ABS Food Grade
تجهیزات همراه : آداپتور
قابلیت‌های ابزار : عبور آب در حین قطع برق
ولتاژ برق ورودی : ۲۲۰V
روش نصب : زیر سینک
قطر شلنگ ها : ۱/۴ اینچ
فشار پمپ : ۱۲۵PSI
ظرفیت : سرعت تصفیه ۶.۶ لیتر در ساعت (۱۶۰لیتر در شبانه روز) – ظرفیت منبع ۱۲ لیتر لیتر
سیستم فیلتراسیون : اسمز معکوس

مشاهده قیمت و تصاویر این مدل

3. دستگاه تصفیه آب خانگی اولانسی مدل RO-A930

دستگاه تصفیه آب خانگی اولانسی یکی از بهترین مدل های این برند تایوانی می باشد. این دستگاه 8 مرحله ای دارای فیلترهای قلیایی و نانو فیلتراسیون یا آنتی باکتریال می باشد. همچنین نمک مورد نیاز بدن را به آب اضافه می کند.

در طی 3 مرحله اول تصفیه، کلر، مواد جامد معلق و آلودگی آب حذف می شوند. در مرحله بعد مواد شیمیایی مضر مانند نیترات، نیتریت، آرسنیک، فلزات سنگین و نمک های سرطان زا از آب حذف می شوند.

در مرحله آخر فیلتر معدنی دستگاه املاح مورد نیاز بدن شما مانند کلسیم، پتاسیم، روی، منیزیم و سدیم را به آب اضافه می کند. از دیگر ویژگی های این فیلتر می توان به فیلتر قلیایی اشاره کرد. این فیلتر گاز هیدروژن تولید می کند و پتانسیل اکسیداسیون و کاهش را کاهش می دهد.

نانوفیلتر این دستگاه از رول های سلولزی دیواره سلولی گیاهی ساخته شده است. این فیلتر خاصیت مکش و آنتی باکتریال بالایی دارد.

ممبران آمریکایی، شیر اهرمی مستقل، مخزن ذخیره آنتی باکتریال مستقل از دیگر ویژگی های این تجهیزات است. این قطعات جزو بهترین و با کیفیت ترین تجهیزات موجود در بازار هستند.

مشخصات کلی دستگاه
– فیلتر الیافی PP
– فیلتر کربن پودری UDF
– فیلتر کربن بلاک CTO
– فیلتر ممبراین MEMBRANE
– فیلتر کربن نهایی POST CARBON
– فیلتر مینرال MINERAL
– فیلتر قلیایی ALKALINE
– فیلتر نانو NANO FILTRASION
جنس بدنه : فایبر (پلی پروپلین فشرده)
تجهیزات همراه : آداپتور
ارتفاع : ۵۰ سانتی‌متر
قابلیت‌های ابزار : عبور آب در حین قطع برق
ولتاژ برق ورودی : ۲۴ ولت
روش نصب : زیر سینکی
قطر شلنگ ها : ۱/۴ اینچ
فشار پمپ : ۱۲۵ PSI یا ۸ بار
ظرفیت : ۱۶ لیتر(۲۲۰ لیتر در شبانه روز) لیتر
سیستم فیلتراسیون : اسمز معکوس ( آب شیرین کن)
دقت فیلتراسیون : ۹۹%
دقت حذف ناخالصی‌ها : ۹۹%
درصد حذف ناخالصی‌ها : ۹۹%
حداقل و حداکثر دما : ۵ – ۵۲ درجه سانتی گراد
تعداد فیلتر : ۸

مشاهده قیمت و تصاویر این مدل

4. دستگاه تصفیه کننده آب خانگی اس اس وی مدل MaxTec X700

دستگاه تصفیه آب خانگی SSV MaxTec X700 دارای بسته فیلتر 4 تکه است. این محصول با محفظه های تک O-ring ساخته شده از مواد ABS ساخته شده است.

فریم فلزی و رنگ الکترواستاتیک این محصول باعث دوام بیشتر آن شده است. این محصول جمع و جور است و به راحتی در فضاهای کوچک نصب می شود.

مخزن آنتی باکتریال، مگا بوستر و فیلتر ممبران آمریکایی از جمله ویژگی های این دستگاه است. فیلترهای پلی پروپیلن، کربن فعال و کربن بلوک در قسمت پیش تصفیه قرار می گیرند.

فیلترهای غشایی و ستون های کربنی در قسمت تصفیه تعبیه شده است. یک فیلتر سوپر معدنی در قسمت پردازش قرار می گیرد. این فیلتر در این قسمت از تنظیمات نمک های معدنی و PH قرار دارد.

با استفاده از این دستگاه رنگ و بوی نامطبوع و شوری آب از بین می رود. علاوه بر این، باکتری ها و ویروس ها و تمام رسوبات و نمک های مضر حذف می شوند.

مشخصات کلی دستگاه
– فیلتر الیافی پلی پروپیلن (PP)
– فیلتر کربن اکتیو گرانول (Activated Granola Carbon )
– فیلتر کربن بلاک (Carbon Block)
– فیلتر ممبران (R.O)
– فیلتر کربن نهایی (Post Carbon)
– فیلتر املاح معدنی (Mineral)
– فیلتر قلیایی (Alkaline)
نوع : ۷ مرحله ای املاح معدنی – قلیایی ساز
جنس بدنه : پلاستیک ABS Food Grade و استیل ضدزنگ
تجهیزات همراه : آداپتور
ارتفاع : ۴۹ سانتی‌متر
قابلیت‌های ابزار : عبور آب در حین قطع برق
ولتاژ برق ورودی : ۲۲۰V
روش نصب : زیر سینکی
قطر شلنگ ها : ۱/۴ اینچ
فشار پمپ : ۱۲۵PSI
ظرفیت : سرعت تصفیه ۶.۶ لیتر در ساعت (۱۶۰لیتر در شبانه روز) – ظرفیت منبع ۱۲ لیتر لیتر
سیستم فیلتراسیون : اسمز معکوس
دقت فیلتراسیون : ۰/۰۰۰۱ میکرون
دقت حذف ناخالصی‌ها : ۹۹ درصد
درصد حذف ناخالصی‌ها : ۹۹ درصد
حداقل و حداکثر دما : ۵ – ۵۲ درجه سانتی گراد
تعداد فیلتر : ۷

مشاهده قیمت و تصاویر این مدل

5. دستگاه تصفیه کننده آب آکوا لاین مدل RO-LINE800

دستگاه تصفیه آب Aqua Line RO-LINE800 دارای 8 سطح تصفیه است که از فناوری اسمز معکوس برای تصفیه کیفیت آب استفاده می کند.

در 3 مرحله اول فیلتراسیون، ذرات معلق، کلر، سموم شیمیایی و رنگ های صنعتی از آب حذف می شوند. مرحله چهارم محافظت از فیلتر ممبران برای جلوگیری از ورود ناخالصی ها است. این عمل باعث افزایش طول عمر غشا می شود.

در مرحله پنجم فیلتر ممبراین سختی آب را از بین می برد و مواد مضری مانند نیترات، نیتریت و جیوه را از بین می برد. طعم و بوی بد آب در مرحله ششم تصفیه از بین می رود. در مرحله 7 فیلتر معدنی مواد معدنی لازم را به آب اضافه می کند.

در مرحله هشتم، فیلتر قلیایی اسیدیته آب را تنظیم می کند، گاز هیدروژن تولید می کند و پتانسیل اکسیداسیون-کاهش را کاهش می دهد.

مشخصات کلی دستگاه
– فیلتر پلی پروپیلن
– فیلتر کربن بلاک
– فیلتر کربن اکتیو
– فیلتر محافظ ممبران
– فیلتر ممبران
– فیلتر پست کربن
– فیلتر مینرال یا املاح معدنی
– فیلتر قلیایی
تجهیزات همراه : آداپتور
نوع : تصفیه آب خانگی اسمز معکوس ۸ مرحله ای با فیلتر های املاح معدنی و قلیایی
جنس بدنه : استیل با رنگ کوره ای
نوع فیلتر یخچال : داخلی – بیرونی
نوع فیتینگ :  خودکار و فشاری
ارتفاع : ۵۰ سانتی‌متر
قابلیت‌های ابزار : عبور آب در حین قطع برق
ولتاژ برق ورودی : ۲۲۰V
روش نصب : زیر سینکی
قطر شلنگ ها : ۱.۴ اینچ
فشار پمپ : ۱۲۵PSI
ظرفیت : ۲۸۰ لیتر در شبانه روز لیتر
سیستم فیلتراسیون : اسمز معکوس
دقت فیلتراسیون : ۰.۰۰۱ میکرون
دقت حذف ناخالصی‌ها : ۰.۰۰۱ میکرون
درصد حذف ناخالصی‌ها : ۹۹%
حداقل و حداکثر دما : ۵ تا ۴۸ درجه
تعداد فیلتر : ۸

مشاهده قیمت و تصاویر این مدل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *